Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2013

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ Η ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ- ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ ΣΤΟ ΛΥΓΟΥΡΙΟ ΜΕ 5-1

Δύο στα δύο για τους πιτσιρικάδες της Κορωνίδας Κοιλάδας αφού κέρδισαν τον Αριστείων Λυγουριού με 1-5.

Στο 6 λεπτό ο Λατίφι για τους γηπεδούχους με κεφαλιά άνοιξε το σκορ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ. Έξι λεπτά αργότερα ο Τρέσα με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Χάσα έκανε το 1-1. Στο 23 λεπτό ο Λούτα με ατομική προσπάθεια και σουτ έδωσε το προβάδισμα στους μικρούς «κυανόλευκους». Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 60 λεπτό ο Τρέσα με νέα κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Χάσα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-3. Στο 63 λεπτό ο Λούτα με ατομική προσπάθεια έκανε το 1-4. Το τελικό 1-5 έγινε με πλασέ του Μπρίγκελ μέσα από την περιοχή.
Αριστείων : Οψιμούλης, Μεντής, Μπάτσετ, Καλύβας, Γεώργας, Κωτσάκος, Κόλλιας, Λατίφι, Σαρρής, Λιακόπουλος, Χουντάλας.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι : Μέλλος, Ρέκκας, Τσαλαφός, Μπινιάρης και Κυριάκης.
Κορωνίδα Κοιλάδας : Παπαδημητρίου, Οψιμούλης, Μπάζος, Βλαχόπουλος, Μπούκουρης Ι., Χάσα Οργκέστ, Μπρίγκελ, Κουτσάφτης, Λούτα, Τρέσα, Λάμπρου.
 Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι : Μπούκουρης Δ., Φλωρής, Χόνι, Μαθιουδάκης και Λιώσης.