Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

Α.Ε.ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ-ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 0-0 ( ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ sportsarta.gr

Ισόπαλο χωρίς τέρματα τελείωσε ο αγώνας της Ενωσης Ερμιονίδας στην Αρτα με αντίπαλο την τοπική Α.Ε.Καραισκάκης.

Σας μεταφέρουμε όλο το ρεπορτάζ όπως το μετέδωσε μέσα από το http://www.sportsarta.gr ο δημοσιογράφος Βασίλης Τσεκούρας :

- Ξεκίνησε ο αγώνας στο δημοτικό στάδιο της Άρτας, περίπου 500 φίλαθλοι αυτή τη στιγμή στην κερκίδα.
- Ο πρώην παίκτης-προπονητής της Αναγέννησης Άρτας, Δημήτρης Σπανός είναι ο τεχνικός της Ένωσης Ερμιονίδας.
- Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα έξι λεπτά του αγώνα, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν ρυθμό.
- Ο Χούσος έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και βγήκε στον Μπαλάφα, ο οποίος από κοντά σκόραρε αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.
- Μεγάλη ευκαιρία για το 1-0, μετά από ωραία ενέργεια και σουτ του Χούσου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα μόλις άουτ.
10΄ - Αδύναμο σουτ του Μπαλάφα δεν απείλησε τον Πονηρό, που μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.
13΄ - Πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο η ΑΕ Καραϊσκάκης, που έχει δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες για γκολ.
16΄ - Οι γηπεδούχοι πιέζουν ψηλά την Ένωση, σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
17΄ - Κεφαλιά του Δήμα μετά από εκτέλεση κόρνερ, δεν απείλησε τον Ραχιώτη, με την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
22΄ - Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κυριάκη, ο Γραβάνης βρήκε την μπάλα η οποία στρώθηκε στον Κόλλινς, αλλά του σουτ του τελευταίου έφυγε ψηλά άουτ.
24΄ - Κόρνερ Χούσου από τα αριστερά, προβολή του Μπαλάφα στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Πονηρού.
26΄ - Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, στον Παπανικολάου για φάουλ στον Μπαλάφα.
28΄ - Γυριστή κεφαλιά του Κακάβα μετά από κόρνερ (το 5ο) του Κυριάκη από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα έξω.
29΄ - Δυνατό σουτ του Χούσου, η μπάλα κόντραρε στον Κολόκα και πήρε περίεργη τροχία. Σταμάτησε τελικά στο οριζόντιο δοκάρι του Θωμά!
31΄ - Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕ Καραϊσκάκης, σουτ του Παπανίκου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε σωτήρια ο Πονηρός.
35΄ - Αλλαγή για την Ένωση Ερμιονίδας, τη θέση του Δήμα παίρνει ο Μουκίδης.
37΄ - Δυνατό σουτ του Παπανικολάου στην κίνηση, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ραχιώτη.
41΄ - Φτάνουμε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου,με τον ρυθμό του αγώνα να έχει πέσει.
ΗΜΧ. - Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η ΑΕ Καραϊσκάκης θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ.
Άλλα αποτελέσματα ημιχρόνου: Μεσσηνιακός-Καλαμάτα 0-1, Πυρσός Γρεβενών-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-0, Παναρκαδικός-ΠΑΟ Βάρδας 1-0, ΑΕ Μεσολογγίου-Άρης Αιτωλικού 1-0, Εθνικός Σαγέϊκων-Ατρόμητος Αχαϊας 0-0, Κεραυνός Θεσπρωτικού-Δόξα Πενταλόφου 0-1, ΠΑΣ Κόρινθος-Αχαϊκή 1-0.
47΄ - Σουτ του Κανελλόπουλου μέσα από την περιοχή ], ο Ραχιώτης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια την μπάλα.
48΄ - Ο Γραβάνης έστρωσε την μπάλα στον Κυριακή, το σουτ του τελευταίου μπλόκαρε ο Πονηρός.
53΄ - Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τους φιλοξενούμενους, την βλέπει ο Κιοσές για μαρκάρισμα στον Παπανίκου.
54΄ - Στη θέση του Μαργαρίτη περνάει ο Βασίλης Σκερλετίδης, είναι η πρώτη αλλαγή για την ομάδα του κ. Μαγκάκη.
57΄ - Κίτρινη κάρτα στον Συμεωνίδη για θέατρο, είναι η τρίτη για τους φιλοξενούμενους.
62΄ - Τέταρτη κίτρινη κάρτα για την Ένωση Ερμιονίδας, την βλέπει ο Κανελλόπουλος για σκληρό μαρκάρισμα στον Χούσο.
64΄ - Δυνατό σου του Χρήστου λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε χωρίς δυσκολία ο Ραχιώτης.
65΄ - Ξαφνικό σουτ του Σκερλετίδη έξω από την μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε ο Πονηρός.
69΄ - Την θέση του Κακάβα παίρνει ο Πέτσας, είναι η δεύτερη αλλαγή για την ΑΕ Καραϊσκάκης.
75΄ - Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριάκη, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Πονηρός.
77΄ - Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, στη θέση του Συμελίδη ο Μπούρας.
79΄ - Σουτ στην κίνηση του Κυριάκη από πλάγια θέση, η μπάλα πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
80΄ - Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Ερμιονίδας, Πονηρό, για καθυστέρηση.
81΄ - Νέα κίτρινη κάρτα, η έκτη για τους φιλοξενούμενους, την βλέπει ο Μπούρας.
82΄ - Πολύ καλύτερη η ΑΕ Καραϊσκάκης, αλλά δεν μπορεί να βρει τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα.
83΄ - Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Χρήστος έπιασε το σουτ από κοντά ο Παναγιώτου έδιωξε σε κόρνερ.
87΄ - Φτάνουμε στη λήξη του αγώνα,όλα δείχνουν ότι η αναμέτρηση θα τελειώσει χωρίς σκορ.
90΄ - Συμπληρώσαμε ενενήντα λεπτά αγώνα, τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων.
90΄ - Τρίτη αλλαγή για την Ερμιονίδα, στη θέση του Χρήστου ο Σαμαράς.
ΤΕΛΟΣ - Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο δημοτικό στάδιο Άρτας, ΑΕ Καραϊσκάκης-ΑΕ Ερμιονίδας 0-0.
Κίτρινες κάρτες: Παπανικολάου (26΄), Κιοσές (53΄), Συμελίδης (57΄), Κανελλόπουλος (62΄), Πονηρός (80΄), Μπούρας (81΄)
Δοκάρια: Μπαλάφας (24΄), Χούσος (29΄)