Κυριακή 28 Αυγούστου 2022

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας Ενωση Ερμιονίδας-Φοίνικα Νέας Επιδαύρου 0-2.

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έγινε το Σάββατο (27/08) στο γήπεδο της Ερμιόνης η Ενωση Ερμιονίδας έχασε με σκορ 2-0 από τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου .

Οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δούν σε ποια αγωνιστική ετοιμότητα είναι οι ποδοσφαιριστές τους τόσο οι βασικοί όσο και οι αναπληρωματικοί .

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθούν στο σκορ με τον Τριμπόνια και τον Βιρβίλη .Συγκεκριμένα στο 21΄λεπτό ο Τσόφλιος με κάθετη μπαλιά έβγαλε στον Τριμπόνια ο οποίος σούταρε για να αποκρούσει ο Διασινός και στην συνέχεια η μπάλα να καταλήξει στο δεξί δοκάρι . Με το φινάλε του ημιχρόνου ο Τρέσα εκτέλεσε κόρνερ και ο Βιρβίλης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι .

Τα δύο γκολ που έκριναν την φιλική συνάντηση μπήκαν στο 65 και 70 λεπτό από τον Λαθούρη και τον Καλογεράκη.