Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2022

Τροιζηνιακός-Κορωνίδα Κοιλάδας 4-1.(Βίντεο)

Την ήττα με 4-1 γνώρισε το Σάββατο το απόγευμα η Κορωνίδα Κοιλάδας από τον Τροιζηνιακό στο γήπεδο του Γαλατά  για την πρώτη αγωνιστική των αγώνων κατάταξης από 1-6.

Στο 3΄λεπτό από δεξια κούρσα του Μπατζαβαλη μπαίνει στην περιοχή και με παράλληλη μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Βασιλερης με διαγώνιο σουτ κάνει το 1-0.

Στο 16΄λεπτό πάλι σέντρα από δεξια του Μπατζάβαλη στο δεύτερο δοκάρι ο Χατζοπουλος με κεφάλια κάνει το 2-0.

Στο 23΄λεπτό ο Χατζόπουλος βλέπει εκτός θέσης τον Αλευρά και με ένα πολύ όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ σκοράρει από τα 30 μέτρα 3-0.

Στο 45΄λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού κόντραρε σε αμυνόμενο, ο Παπασταύρου μειώνει σε 3-1.

Στο 49΄λεπτό ο Σουχλας με ωραία ενέργεια από δεξια φτάνει έξω από την περιοχή και με το μυτάκι σκοράρει πρίν τον προλάβουν οι αμυντικοί.

Οι συνθέσεις :

Τροιζηνιακός : Μουράτης, Μπατζάβαλης, Βασιλέρης, Καλύβας, Καπετάνκωνσταντής, (46΄Βλάχος), Μπάζε (74΄Κορδαλής ), Σούχλας, Σταματέλος, Χατζόπουλος (78΄Μπουρίκας), Κατσέλη (65΄Δρούγκας), Σαλταπίδας.

Κορωνίδα Κοιλάδας : Αλευράς, Ελένης, Ζέρια, Μανδύλης, (64΄Χατζησταύρου), Μπασιμακόπουλος , Κουτσοποδιώτης (74΄Σαγκατέλωφ), Γιαννακόπουλος (51΄Κάλα), Παπασταύρου, Καζάς, Αλεξανδρής, Μπάζος.