Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2022

Αργοναύτης Νέας Κίου-Κορωνίδα Κοιλάδας 1-2.

Φωτό αρχείου
 Με νίκη σε μία δύσκολη έδρα ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για την κανονική

περίοδο στην Α1 Κατηγορία η Κορωνίδα Κοιλάδας .

Με δύο γκολ στα τελευταία τρία λεπτά του αγώνα κέρδισε μέσα στην δυνατή έδρα της Νέας Κίου τον Αργοναύτη με 2-1 και τερμάτισε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 78΄λεπτό όταν ο Κάπλατζης εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά και η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι όπου χτύπησε στο πόδι του Γιαννακόπουλου και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 87΄λεπτό μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Αργοναύτη ο Μέγας έπιασε κεφαλιά με τον Καλαλά να αποκρούει μέσα από την γραμμή της εστίας .

Στο 90΄λεπτό ο Ζέρια με κάθετη μπαλιά έβγαλε τον Αλεξανδρή τετ α τετ με τον Καλαλά που σούταρε για να γίνει το τελικό 2-1.

Αργοναύτης Ν.Κίου : Καλαλάς, Σκαλτσάς (64΄Γατσάκος), Διδασκάλου, Σάκουλης, Μπόμπος, Μπούρης, (57΄Κουριώτης),Βογιατζής, Ευσταθίου, Ταραντίλης, Κάπλατζης , Χαιμάνης (89΄Τσάμης).

Κορωνίδα Κοιλάδας : Αλευράς, Παπασταύρου, Ζέρια, Μανδύλης, Μπασιμακόπουλος, Μέγας, Γιαννακόπουλος, Κουτσοποδιώτης,(73΄Κάλα),  Καζάς,(90΄Α.Ζέρβας), Αλεξανδρής, Παναγιωτόπουλος.(53΄Στ.Μπάζος).