Τρίτη 21 Δεκεμβρίου 2021

Νίκη με θέαμα ο Ο.Φ.Ηλιοκάστρου 4-0 τον Ερασινό.

Αλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ομάδα του Ο.Φ.Ηλιοκάστρου κερδίζοντας την ομάδα του Ερασινού μ σκορ 4-0 για την Β΄Κατηγορία Αργολίδας.

Η ομάδα του Στρατή Δεστέ έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο ζεσταίνοντας τους φιλάθλους στο παγωμένο από το πολικό κρύο Ηλιοκάστρο προσφέροντάς του τέσσερα γκολ και πολλές χαμένες ευκαιρίες για ένα μεγαλύτερο σε έκταση σκορ .

Οι σημαντικότερες φάσεις και γκολ του αγώνα .

Στο 8΄λεπτό κεφαλιά του Δαγρέ ελάχιστα άουτ,

Στο 13΄λεπτό τετ α τετ ο Νικόδημος βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα απου απέκρουσε σωτήρια

Στο 18΄λεπτό νέα απόκρουση του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων σε πλασέ του Μιχαήλ.

Στο 22΄λεπτό σουτ του Σκαλτσά η μπάλα άουτ.

Στο 25΄λεπτό ο Αποστόλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 1-0.

Στο 30΄λεπτό ωραίος συνδιασμός Κατσάβελα με τον Νικόδημο που πλάσαρε και 2-0.

Στο 40΄λεπτό ο Μιχαήλ με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-0.

Στο 60΄λεπτό ο Τζανής εκτέλεσε κόρνερ και ο Νικόδημος με κεφαλιά έκανε το τελικό 4-0.

Ο.Φ.Ηλιοκάστρου : Σαλογιάννης, Μαμουτάι, Κασνέστης, Τζανής, Δαγρές,(46΄Οικονομόπουλος), Σκαλτσάς, Δορμπάρης, Αποστόλου, Νικόδημος, Μιχαήλ , Κατσάβελας.(46΄Ευσταθίου).

Εκτός αποστολής ήταν  για διάφορους λόγους οι : Χρ.Τζανής, Σταμ.Σαλογιάννης, Κοροντίνης, Φράγκος, Αντ.Μπαλαμπάνης.