Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2021

Δρύοπες ΓΑΣΕΡ : Με επιτυχία η συμμετοχή στον 38ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας.

Άλλος ένας Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθηνών έφτασε στο τέλος του!

Οι αθλητές μας, που συμμετείχαν στον 38ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας, πέτυχαν εξαιρετικές επιδόσεις, κατέκτησαν τους ατομικούς στόχους τους και επέστρεψαν με πολλές & όμορφες εμπειρίες, αλλά κυρίως υγιείς.
Στον αγώνα συμμετείχαν συνολικά 7588 άτομα των οποίων ο χρόνος έχει καταγραφεί επίσημα.
Η Κατσιαρίμπα Σταυρούλα Stavroula Katsiarimpa ολοκλήρωσε τον αγώνα σε 03h11'55'' (Pb) και κατέκτησε τη 2η θέση στην ηλικιακή της κατηγορία την 17η!!! θέση στη γενική κατηγορία των γυναικών και την 300η θέση στη γενική κατάταξη.
Ο Λαύκας Ελισσαίος ολοκλήρωσε τον αγώνα σε 03h09'29'' (Pb)και κατέκτησε την 42η θέση στην ηλικιακή του κατηγορία και την 265η!!! θέση στη γενική κατάταξη.
Ο Τσίγκανος Ιωάννης ολοκλήρωσε τον αγώνα σε 03h28'37''(Pb) και κατέκτησε την 80η θέση στην ηλικιακή του κατηγορία 692η θέση στη γενική κατάταξη.
Ο Κατσούλης Γρηγόρης ολοκλήρωσε τον αγώνα σε 03h56'01''(Pb) και κατέκτησε την 1839η θέση στη γενική κατάταξη.
Ο Λαύκας Δημήτρης ολοκλήρωσε τον αγώνα σε 03h57'24''(Pb) και κατέκτησε την 1918η θέση στη γενική κατάταξη.
Ο Λεμπέσης Παναγιώτης δυστυχώς δεν κατάφερε να βρεθεί στην εκκίνηση του αγώνα, καθώς ταλαιπωρείται από τραυματισμό, αλλά βρέθηκε στον τερματισμό του αγώνα για να υποστηρίξει & να συγχαρεί τους συναθλητές του.
Εκ μέρους του Δ.Σ. του συλλόγου Συγχαρητήρια σε όλους τους δρομείς που διαγωνίστηκαν στις διαδρομές του ΑΜΑ 2021!