Δευτέρα 8 Νοεμβρίου 2021

Σούπερ νίκη το Λεωνίδιο στο Αργος επί του Σπάρτακου με 51-45.

Εχοντας μόνο επτά παίκτες στην αποστολή του η ομάδα μπάσκετ του Λεωνιδίου πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη την Κυριακή το μεσημέρι στο κλειστό του Αργους απέναντι στον Σπάρτακο με 51-45.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν επιθετικά και στο πρώτο ημίχρονο βρίσκονταν μπροστά στο σκορ. Ομως στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Βαγγέλη Λαλογιάννη κατάφεραν να υπερβάλλουν τους εαυτούς τους και με τους Πουτσελά και Μάνο να πετυχαίνουν  τους 36 από τους 51 πόντους κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα της νίκης.

Δεκάλεπτα : 14-12 19-28 (Η) 35-43 45-51(Τ)

Σπάρτακος (Κιάφης) : Ιωαννίδης, Κολεβέντης, Τριπολιτσιώτης 5 (1), Μπιστούνας 9, Σιαμπλής 13 (1), Βασιλόπουλος 4,Κοζιώτης 6, Τασούλης 8, Κιντής, Ευθυμιόπουλος, Καλαντζής.

Λεωνίδιο (Λαλογιάννης) : Χρηστάκης, Γεωργαντώνης 1, Κοντολέων 12 (2), Χελιώτης 2, Πουτσελάς19 (2), Χαλκίδης, Μάνος 17.