Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Α.Ε.Μυκόνου-Α.Ε.Ερμιονίδας 2-1

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Ερμιονίδα στην Μύκονο από την τοπική ομάδα.

Στο 10΄λεπτό σουτ του  Σπυρόπουλου , η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι και μετά από απόκρουση των αμυντικών η μπάλα κόρνερ. Εκτελέστηκε το κόρνερ με την μπάλα να φτάνει στον Λεσάι που σούταρε για να διώξει δύσκολα ο Στόικος.

Στο 12΄λεπτό σουτ του Καλτσά έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα ο Στόικος.

Στο 20’ λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.

Στο 22΄λεπτό μετά από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή της Ερμιονίδας ο Σερέπας με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την Μύκονο.

Στο 37΄λεπτό σουτ του Μπρούνο έδιωξε δύσκολα ο Στόικος σε κόρνερ.

Στο 40΄λεπτό ο Μπρούνο με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

Στο 45΄λεπτό σουτ του Τρέσα , η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.

Στο 58΄λεπτό ο Τσόφλιος βγήκε απέναντι από τον Παλιούρα , πλάσαρε όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδύχων απέκρουσε δύσκολα

Στο 79΄λεπτό ο Τσόφλιος με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα για να γίνει το 2-1.

Στο 84΄λεπτό σουτ του Ντουνσάι άουτ.

Α.Ε. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Παλιούρας, Σπυρόπουλος, Μπρούνο (93' Κατσικαλάκης), Σούλτσε, Μάρκου, Παπαϊωάνου (72' Μπάριτς), Καλτσάς, Αχείμαστος (72' Ντουσάι), Σερέπας (90' Παπαδόπουλος), Λεσάι (46' Κυριακίδης), Κωνσταντινίδης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Παπαδόπουλος, Τόλιας, Κατσικαλάκης, Θεοδώρου, Χόντζα, Τσόπελας

ΑΕ Ερμιονίδας (Τερεζόπουλος): Στόικος, A.Οψιμούλης, Μερτύρης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Λαλούσης, Τρυμπονιάς, Λαντίκας (77' Φουρνάρος), Τσόφλιος, Τρέσα (89' Χαλούβας), Κυπαρίσσης.

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Οψιμούλης Ι., Διαμαντόπουλος, Παπασταύρου, Πονηρός, Αντωνόπουλος, Φούρναρος, Ιβάνωφ,