Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Γκολ και θέαμα στον αγώνα Σπέτσες-Κορωνίδα Κοιλάδας 2-2.

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχτηκαν η ομάδα των Σπετσών και η Κορωνίδα Κοιλάδας για την όγδοη

αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο της Α1 Αργολίδας.

Ηταν ένας δυνατός αγώνας όπου χάθηκαν ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 25΄λεπτό με σουτ του Κυραικόπουλου . Στο 33΄λεπτό ο Βιγκλιάρης με κεφαλιά έκανε το 1-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο νεοεισελθόν Τσάνας με σούτ έβαλε μπροστά στο σκορ τους νησιώτες. Στο 55΄λεπτό ο Αλεξανδρής κέρδισε το πέναλτι και τι=ο μετέτρεψε σε γκολ ο Σχοινάς. Οι φιλοξενούμενοι από το λεπτό αυτό και μετά δημιούργησαν ευκαιρίες για να πάρουν το τρίποντο όμως η ομάδα του Ζουμπουλάκη με καλή άμυνα κατάφεραν και δεν δέχτηκαν άλλο τέρμα.

Σπέτσες : Παλιγγίνης,Γαλαρώτης,Τσαμαρδίνος,55΄Μέξη),Μπίτρης,Βιγκλιάρης,Μπινιάρης,Πανάγος (35΄Τσάνας),Τανούζι,Μαυρόγιαννης (72΄Παππάς), Κομπόγιωργας Α.,Λούμης Ο.

Κορωνίδα Κοιλάδας: (Γ.Κολιατσόπουλος):   Αλευράς, Σχοινάς, Κουτσοποδιώτης, Ζέριου, Μπασιμακόπουλος, Ελένης, Γιαννακόπουλος, Κυριακόπουλος, Juvi, Αλεξανδρής, Αμαρίλντο (46' Λούμης)