Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου 2021

Φιλική νίκη ο Φοίνικας στην έδρα του επί της Ερμιονίδας με σκορ 4-0

Φωτό Αρχείου
Σε φιλικό αγώνα που έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο της Νέας Επιδαύρου ο τοπικός Φοίνικας κέρδισε την Ενωση Ερμιονίδας σε φιλικό αγώνα με σκορ 4-0.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 21΄λεπτό με ωραία ατομική ενέργεια του Γεωργίου και σούτ στην γωνία.
Στο 35΄λεπτό ο Μπιτζής με πλασέ μέσα από την περιοχή , ύστερα από σέντρα του Πέτρου έκανε το 2-0.
Στο 55΄λεπτό πάλι ο Μπιτζής με ωραία ενέργεια μέσα στην  περιοχή και σούτ έκανε το 3-0.
Το τελικό 4-0 έκανε ο Γεωργίου στο 90΄λεπτό με ωραία ασίστ του Χατζηστάμου και πλασέ στην γωνία.
Η Ερμιονίδα είχε δύο καλές ευκαιρίες να σκοράρει όταν ο Τριμπόνιας στο πρώτο ημίχρονο βγήκε τετ α τετ με τον Μύρτα ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ . Στο δεύτερο ημίχρονο κεφαλια επιθετικού της Ενωσης η μπάλα χτύπησε στην εξωτερική ρίζα της δοκού .
Ο Φοίνικας αγωνίστηκε με τους : Μύρτα,( 60΄Μποζιονέλος, 85΄Μπαβέλας) , Σερμαγιάς,Θωμάς,( 70΄Μούγιος), Κάπλατζης,Τριμπόνιας,Χατζησοφρωνίου,Καρέλης,Πέτρου,( 55΄Μπούκουρης), Μπιτζής,Παπαϊωάννου,Γεωργίου.
Δεν αγωνίστηκαν για διάφορους λόγους οι : Τριανταφύλλου,Πούτσι,Μάρκου,Γκουριώτηςκαι Κοκκώνης .