Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2020

Γ΄Εθνική ( 7ος Ομιλος) : Οι πρώτοι σκόρερ και στατιστικά των αγώνων των τριών πρώτων αγωνιστικών .

Μόλις επτά γκολ σε έξι αναμετρήσεις μπήκαν την Κυριακή για την 3η αγωνιστική της Γ΄ Εθνική

στον 7ο όμιλο.

Η κορυφή στους σκόρερ παρέμεινε αμετάβλητη με τον Τριανταφύλλου και τον Καλογέρη του Παναυπλιακού και τους Κρητικό και Παυλάκη της Κηφισιάς να βρίσκονται στην πρώτη θέση με δύο γκολ.

2 Γκολ : Τριανταφύλλου, Καλογέρης  (Παναυπλιακός 2017) , Κρητικός, Παυλάκης (Κηφισιά),

1 Γκολ : Αντωνακόπουλος (Ερμιονίδα),  Γεωργίου (Φοίνικας Ν.Επιδαύρου), Μκρτσιάν, Ραχήμ (Κηφισιά),Αργυρίου, Χρήστου,  Μπιστρογιάννης,  Πολίτης (Άγιος Ιερόθεος), Ευστρατιάδης, Ζαραφέτας, Πανταζής, Σαμπατάκος ( Πανγυθεατικός), Νταουτάι, Μέρτζος, Μάντζιος (ΠΑΟ Ρούφ), Κράσι (Μολαϊκός), Ζορμπάς, Παπαγεωργίου  (Άρης Σκάλας),  Σαμαράς (Κορωνίδα Κοιλάδας),  Μακρής (Ατρόμητος Χιλιομοδίου ), Κατσίρης, Καδάς , Ράλλιος (Ερμής Μελιγούς),  Ν. Λυμπερόπουλος (Παναρκαδικός).

Ας δούμε καί λίγα στατιστικά για τις τρείς πρώτες αγωνιστικές.

Σε 18 αγώνες οι παίκτες των ομάδων έχουν σκοράρει 32 φορές .

Από τα 32 τέρματα τα 12 έχουν μπεί στο πρώτο ημίχρονο και τα 20 στο δεύτερο ημίχρονο.

Από έως το 25΄λεπτό μπήκαν 7 τέρματα

Από το 26΄λεπτό έως το 45΄λεπτό 5 τέρματα

Από το 46΄έως το 60΄λεπτό 3 τέρματα

Και από το 61' έως το 90΄λεπτό 17 τέρματα .

Από τα 17 τέρματα του τελευταίου τριαντάλεπτου τα 7 μπήκαν από το 80΄λεπτό και μετά .

Αγαπημένα σκορ για τις τρείς πρώτες αγωνιστικές στον όμιλο είναι το 1-0 και 0-1 τα οποία έχουν εμφανιστεί από 4 φορές.

Ακολουθούν το 2-0 , 1-1 και 0-3 από δύο φορές .

Και τέλος από μία φορά έχουν εμφανιστεί το 0-0 , 3-0, 2-1 και 3-1.