Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020

Φιλική νίκη η Κορωνίδα Κοιλάδας στο Δρέπανο . Κέρδισε τον Πανασιναικό με 2-0.

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Δρέπανο η Κορωνίδα Κοιλάδας κέρδισε την ομάδα του
Πανασιναικού με σκορ 2-0.

Η ομάδα της Κορωνίδας ήταν κυρίαρχη σε όλο τον αγώνα και έχασε ευκαιρία για ένα μεγαλύτερο σκορ.
Το σκορ άνοιξε στο 40΄λεπτό όταν ο Παπασταύρου σέντραρε από δεξιά και ο Μπιτζής με πλασέ άνοιξε το σκορ . Στο 60΄λεπτό ο Στ.Μπάζος ύστερα από σέντρα του Σαμαρά με σουτ έκανε το 2-0.
Η Κορωνίδα έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες πρώτα στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 16΄λεπτό όταν ο Ερέκι από πλεονεκτική θέση σούταρε άουτ, στο 32΄κεφαλιά του Σελλή άουτ και στο 38΄λεπτό νέο σουτ του Ερέκι η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.  Στον ίδιο ρυθμό κινήθηκε και το δεύτερο ημίχρονο με την Κορωνίδα να έχει ευκαιρίες για γκολ .Συγκεκριμένα στο 50΄ και 54΄λεπτό όταν ο Α.Οψιμούλης είχε δύο σούτ που έφυγαν άουτ. Την ίδια τύχη είχε σουτ που έκανε στο 80΄λεπτό όπως και του Στ.Μπάζου πέντε λεπτά αργότερα.
Κορωνίδα Κοιλάδας (Θ.Τσιρόπουλος): Kala, (46΄Αλευράς), Παπασταύρου (46΄Καράι), Λούζη ( 46΄Ι.Οψιμούλης), Σελλής, Σαμαράς (80΄Καραγιάννης), Παπαιωάννου (62΄Ταραγκίνης), Κιοσσές ( 62΄Κλάιντι Κάλα), Ερέκι (46΄Μέγας), Καμπιώτης (46΄Στ.Μπάζος), Ιλσι Κάλα (46΄Κ.Μπάζος), Μπιτζής (46΄Α.Οψιμούλης).

• Δεν αγωνίστηκαν ο Διαμαντής και ο Αλεξανδρής λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και ο Λαζάρου.
  •  Ο Πανασιναικός στην πρεμιέρα της Α1 Αργολίδας είχε ρεπό .
  • Η φωτό είναι από τον φίλο Αργύρη Βορριά.