Πέμπτη 6 Αυγούστου 2020

Ενα ασημένιο και ένα αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Βαγγέλης Γουζούασης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου ΑΜΕΑ στο ΟΑΚΑ.

Με ένα αργυρό και ένα ασημένιο μετάλλιο γύρισε στο Κρανίδι ο Βαγγέλης Γουζούασης
ύστερα από την συμμετοχή του με την ομάδα του τον Ήφαιστο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου ΑΜΕΑ το οποίο πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ.
Ο Βαγγέλης στην κατηγορία 55 της σφαίρας πήρε το αργυρό μετάλλιο και στο ακόντιο το ασημένιο.

Σε δήλωσή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο δήμαρχος Ερμιονίδας Γιάννης Γεωργόπουλος δήλωσε για την επιτυχία του Βαγγέλη :

Ο Βαγγέλης για ακόμα μια φορά μας κάνει υπερήφανους!
Συγχαρητήρια για τις προσπάθειές σου, τους κόπους και τις επιτυχίες σου. Όλη η Ερμιονίδα είναι δίπλα σου, σε στηρίζει και σε καμαρώνει !!!!
Πάντα να είσαι δυνατός, αγωνιστής και νικητής σε όλους τους αγώνες της ζωής σου !!!

Η ανακοίνωση του Ηφαίστου

Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Αμεα που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα στις ολυμπιακές αθλητικές εγκαταστάσεις (οακα) από 31/7 - 2/8/2020 το σωματείο μας είχε μια πάρα πολύ καλή παρουσία.

Τηρουμένων των αναλογιών και των συνθηκών συμμετείχαν 2 αθλητές ο Ευάγγελος Γουζούασης στην κατηγορία 55 στα αγωνίσματα της σφαίρας και του ακοντιου και κέρδισε το αργυρό και το ασημένιο μετάλλιο αντίστοιχα.
Και ο Δημήτρης Κανελλόπουλος στην κατηγορία 54 στο αγώνισμα του ακοντιου που κατέκτησε την 4 θέση.
Ευχαριστούμε την Ευστρατία Μακρή που συνόδευσε την αποστολή.
Συγχαρητήρια στην Εαομ αμεα για την άψογη διοργάνωση!