Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020

Κορωνίδα Κοιλάδας-Παναυπλιακός 4-0.

Την νίκη με 4-0 πήρε η Κορωνίδα Κοιλάδας απέναντι στον Παναυπλιακό σε ένα αγώνα που
είχε μόνο ένα ημίχρονο .
Συγκεκριμένα η ομάδα του Ναυπλίου παρατάχθηκε με μόλις δέκα ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο αφού όλη την προηγούμενη εβδομάδα είχαν προβλήματα από ιώσεις . Στην ενδεκάδα που κατέβασε ο Νίκος Μητροσύλης άλλοι δύο ποδοσφαιριστές ο Τράγκας και ο Γκανάς είχαν και αυτοί πρόβλημα με ίωση όμως προτίμησαν να αγωνιστούν όσο ήταν δυνατόν . Στο ημίχρονο ένιωσαν αδιαθεσία και αποφασίστηκε να μην συνεχίσουν . Και μέσα σε όλα αυτά κατά την διάρκεια του αγώνα υπήρχαν δύο τραυματισμοί με τον Montenego στο 25΄λεπτό και τον Σαραβάκο στο 30΄λεπτό οι οποίοι δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν .

Τα γκολ του αγώνα

Στο 4΄λεπτό σέντρα του Σαμαρά από αριστερά ο Μπιτζής με σουτ από το σημείο του πέναλτι έκανε το 1-0.
Στο 9΄λεπτό κόρνερ του Σαμαρά από αριστερά ο Τριμπόνιας με σουτ έκανε το 2-0 .
Στο 19΄λεπτό γύρισμα του Τριμπόνια στον Παπαιωάννου μέσα στην περιοχή ο τελευταίος με σου το 3-0.
Στο 23΄λεπτό κάθετη του Κ.Μπάζου στον Μπιτζή αυτός με πλασέ έκανε το 4-0.

Κορωνίδα Κοιλάδας (Θ.Τσιρόπουλος) : Διαμαντής, Λάμπρου, Κ.Μπάζος, Τζιέρης, Σελλής, Ελένης, Τριμπόνιας, Σαμαράς, Μπιτζής, Παπαιωάννου, Καμπιώτης, .

Παναυπλιακός (Ν.Μυτροσύλλης) : Στοίτσης, Φίλλης, Καλλιάνος, Montenegro, Σχίζας. Τράγκας, Γιωργή, Σέρρος, Γκανάς, Σαραβάκος.