Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2020

Νίκη παραμονής η Ερμιονίδα απέναντι στην Θύελλα Πατρών με 2-0.

Την νίκη που θα της εξασφαλίσει σε μεγάλο βαθμό πέτυχε η ομάδα της Ερμιονίδας μέσα στο
¨Φώτης Αραβαντινός" επί της Θύελλας Πατρών με σκορ 2-0.
Στο 19΄λεπτό ο Κωτσιαρίδης ύστερα από πάσα του Μέρκούρη μέ ένα εκπληκτικό αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Δημόπουλου ανοίγοντας το σκορ.
Στο 35΄λεπτό ο Εσκουδέρο εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά με την μπάλα να φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και εκεί ο Καρούτης με πλασέ πάνω στην κίνηση έκανε το 2-0.
Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν μειώσει το σκορ στο 60΄λεπτό όταν κεφαλιά του Κατριβέση αποκρούστηκε από το δοκάρι του Πατσωγιώργου.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ (Σάκης Πεφάνης): Δημόπουλος, Κατριβέσης, Αδαμόπουλος (80' Κούρτης), Νικολάου (46' Σκεπετάρης), Δημητρίου, Μπούμπαλης (70' Πανίτσας), Βλασσόπουλος, Βουτσινάς, Ντίνος, Κωνσταντινίδης, Κουνάβης (60' Βασιλικόπουλος)

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Νόλης): Πατσιογιώργος, Παναγόπουλος, Βιρβίλης, Μπαβέλης, Παπαεμμανουηλίδης, Μπαρμπέρος, Καρούτης, Μερκούρη (75' Μυσσιούδης), Εσκουδέρο, Κωτσιαρίδης (40' λ.τρ. Παπακωνσταντίνου (75' λ.τρ. Δεστές)), Πολιανίδης.