Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020

Ομάδα επτά αστέρων η Κορωνίδα .Διάλυσε τον Πόρο με 7-0 .

Το πρωτάθλημα στην Α1 Αργολίδας τελείωσε με  το φινάλε του πρώτου γύρου αφού οι
πρωταθλητές χειμώνα (Κορωνίδα Κοιλάδας)  φρόντισαν να δείξουν με τον καλύτερο τρόπο ποιο είναι το αφεντικό της κατηγορίας κερδίζοντας τον Ποσειδώνα Πόρου με το ευρύ σκορ 7-0. Με αυτή την νίκη και με το δώρο του Φοίνικα ο οποίος αναδείχτηκε ισόπαλος με τον μέχρι σήμερα διώκτη την Κορωνίδας , Δρεπανιακό Αστέρα αύξησε την διαφορά στους εννέα βαθμούς .

Στο 7΄λεπτό ο Σαμαράς με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ για την Κορωνίδα.
Στο 9΄λεπτό μακρινό σουτ του Δειμέζη η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αλευρά.
Στο 15΄λεπτό σέντρα του Παπασταύρου από αριστερά , κεφαλιά του Καμπιώτη από το πρώτο δοκάρι η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο 17΄λεπτό η Κορωνίδα διπλασίασε τα τέρματα της με σουτ του Τριμπόνια μέσα από την περιοχή .
Στο 30΄λεπτό δυνατό σουτ του Τριμπόνια έδιωξε δύσκολα στην αριστερή του γωνία ο Βλάχος.
Στο 36΄λεπτό ο Μπιτζής με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 3-0.
Στο 38΄λεπτό σουτ του Τριμπόνια η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 58΄λεπτό δυνατό σουτ του Σαμαρά άουτ.
Στο 59΄λεπτό σέντρα του Καμπιώτη από αριστερά ο Σαραντόπουλος στην προσπάθειά του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για να γίνει το 4-0.
Στο 67΄λεπτό σουτ του Σακελλαράκη από καλή θέση η μπάλα πάνω από τα δοκάρια .
Στο 68΄λεπτό ο Κώστας Μπάζος με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Παπαϊωάννου στην περιοχή των φιλοξενούμενων και με ένα αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βλάχου για να γίνει το 5-0.
Στο 77΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Τζιέρη στον Παπαϊωάννου  ο οποίος γύρισε στο πέναλτι στον Μπιτζή  και αυτός 6-0.
Στο 79΄λεπτό σουτ του Τζιέρη μέσα από την περιοχή η μπάλα ελάχιστα άουτ.
Στο 82΄λεπτό ένα πανέμορφο σε δημιουργία γκολ όταν ο Σαμαράς γύρισε την μπάλα στο πέναλτι και εκεί ο Τριμπόνιας με πλασέ έκανε το τελικό 7-0.

Εύκολο απόγευμα για τον διαιτητή Γιώργο Κόλλια

Κορωνίδα Κοιλάδας : Αλευράς, Λάμπρου, Παπασταύρου, Σελλής, Τζιέρης, Μέγας, Τριμπόνις, Σαμαράς, Μπιτζής, Παπαιωάννου, Καμπιώτης.
Ποσειδώνας Πόρου : Βλάχος, Μυσλίμ, Σαραντόπουλος, Papi, Αναγνωστόπουλος, Ζώρας, Ρούσσος, Καραμάνος, Στάικος, Δειμέζης, Καρνέζης .