Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019

Ανετα η Κορωνίδα Κοιλάδας , κέρδισε 4-1 τον Αριστείων Λυγουριού .

Άνετη επικράτηση για την Κορωνίδα Κοιλάδας την Κυριακή το απόγευμα απέναντι στον
Αριστείωνα με σκορ 4-1 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αργύρη Σχοινά ο οποίος πέτυχε το τρίτο του χατ τρικ φέτος !!!!!! Οι γηπεδούχοι για μία ακόμα στερήθηκε τις υπηρεσίες των Γιαννακόπουλου, Αλεξανδρή και Κωτσαρά για διάφορους λόγους.

Στο 18΄λεπτό σέντρα του Σ.Μπάζου από δεξιά ο Σχοινάς με πλασέ πάνω στην κίνηση έκανε το 1-0.
Στο 22΄λεπτό νέα σέντρα από τον Λάμπρου από δεξιά ο Σχοινάς πάλι με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την Κορωνίδα.2-0
Στο 35΄λεπτό σέντρα του Λάμπρου από δεξιά ο Σχοινάς έπιασε καρφωτή κεφαλιά , ενστικτώδη απόκρουση του Πνευματικού και στην επαναφορά ο Κ.Μπάζος σούταρε για να αποκρουστεί η μπάλα από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 55΄λεπτό ο Σχοινάς με σουτ ύστερα από σέντρα του Λάμπρου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0
Στο 65΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Κ.Μπάζου . Το εκτέλεσε ο Νέτζα μειώνοντας σε 4-1.
Το τελικό 4-1 έκανε ο Παπασταύρου με σούτ.στο 65΄λεπτό.

Κορωνίδα Κοιλάδας  (Θ.Τσιρόπουλος):Μουράτης,  Λάμπρου, Cuni  Οψιμούλης, Abourahmane ,  Μέγας,  Στ.Μπάζος  (83 Τσιάλαφος), Τσίτσι,  Παπασταύρου, Σχοινάς, Κ.Μπάζος (65′ Κουτσαύτης).