Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019

Πανιώνιος Δαλαμανάρας-Ατρόμητος Κρανιδίου 1-3.

Σε μία ιδανική προπόνηση εξελίχτηκε ο αγώνας του Ατρόμητου Κρανιδίου με τον Πανιώνιο Δαλαμανάρας για τους φιλοξενούμενους αφού το τελικό σκορ
ήταν 1-3 αντί για….. 1-5 .

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας του Κρανιδίου πυροβολούσαν κατά ριπάς την εστία του Πανιωνίου πετυχαίνοντας μόνο τρία γκολ.
Αντίθετα οι γηπεδούχοι σε δύο επισκέψεις στην εστία του Ατρόμητου πέτυχαν ένα γκολ ενώ είχαν και ένα δοκάρι ύστερα από εκτέλεση φάουλ.
Στο λεπτό πλασέ του Μολλάι ύστερα από σέντρα του Kala έδιωξε ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Λαμπρόπουλος . Το κόρνερ εκτέλεσε ο Kala και ο Βλάχος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ 0-1.
Στο 12΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Kala στον Μολλάι πού σούταρε για να μπλοκάρει στην δεξιά του γωνία ο Λαμπρόπουλος.
Στο 28΄λεπτό σουτ του Μπίμπα έδιωξε με τα πόδια ο Λαμπρόπουλος.
Στο 30΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία να γίνει το 0-2 όταν έγινε λάθος από τους γηπεδούχους στο χώρο του κέντρου ο Χαλούβας πήρε την μπάλα μπήκε στην περιοχή πλάσαρε για να φύγει η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 42΄λεπτό κόρνερ του Kala , έδιωξαν οι αμυντικοί και ο Taraguini πάνω στην κίνηση έκανε το 0-2.
Στο 48΄λεπτό ο Μπίμπας μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων με πλασέ έκανε το 0-3.
Στο 55΄λεπτό σουτ του Χαλούβα μέσα από την περιοχή μπάλα πάνω από τα δοκάρια .
Στο 62΄λεπτό σουτ του Μπίμπα μέσα από την περιοχή έδιωξε δύσκολα ο Λαμπρόπουλος.
Στο 66΄δυνατό σουτ του Taraguini απέκρουσε ο Λαμπρόπουλος σε κόρνερ.
Στο 75΄λεπτό ο Σκανδάλης ανέτρεψε τον  Οικονόμου . Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο  Δουδούμης  1-3.
Στο 80΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Οικονόμου η μπάλα κόντραρε στο τείχος και αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι του Ατρόμητου.
Στο 84΄λεπτό πλασέ του Χαλούβα μέσα από την περιοχή έδιωξε με τα πόδια ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.
Στο 87΄νέο πλασέ του Χαλούβα μέσα από την περιοχή η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι .
Πανιώνιος Δαλαμανάρας : Λαμπρόπουλος, Κωτσάκος, Κώρος, Καρπερός, Καπουράλλος ( 25΄ Μαυρόγιαννης) , Μπουρδέρης, Ρίμπας,  ( 68΄Τζαβάρας),  Οικονόμου , Ρόκιζας, ( 75΄Καλογερόπουλος), Δουδούμης.

Ατρόμητος Κρανιδίου : A.Kala,  ( 55΄Σκανδάλης), Ε.Σκατσάς,  ,Καράι,    Βλάχος , ( 57΄Αράπι), Π. Σκαλτσάς, Τσούλπι, ( 57΄Γεωργιάδης), Κ.Kala,  Μολλάι, Χαλούβας , Taragini ( 53΄Κοντοβράκης), ,  Μπίμπας