Παρασκευή 16 Νοεμβρίου 2018

Β΄Εθνική ΕΣΠΕΠ : Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας με την συμμετοχή του Α.Ο.Π.Ερμιονίδας.

Στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής κατηγορίας της ΕΣΠΕΠ και στον πρώτο όμιλο  θα
αγωνίζεται την φετινή περίοδο η ομάδα ανδρών του Α.Ο.Π.Ερμιονίδας. Ήδη το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Νοεμβρίου ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος  με την ομάδα της Ερμιονίδας να γνωρίζει την  ήττα από την αντίστοιχη του Οίακα Ναυπλίου στο κλειστό του Άργους με 3-1 σετ. Για την ομάδα της Ερμιονίδας αγωνίστηκαν οι Ν.Τσαλικιάν, Α.Καφτάνης, Χ.Λουκαίτης, Ποθ.Κωτσιομύτης. Α.Αλεξανδρής, Γ.Καπατσώρης, Μ. Ελευθεριάδης, Π.Χατζόπουλος, Δ.Σκούρτης και Σ.Τσοκανάς
Στον άλλο αγώνα του ομίλου ο Σπαρτιατικός κέρδισε στην έδρα του την ομάδα της ΑΕ Φαρίδος με 3-0 σετ ενώ δεν έγινε ο αγώνας του Αίολου Κυνουρίας με την ομάδα Δίων από την Κυπαρισσία επειδή οι φιλοξενούμενοι δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν.

5. Άρατος Κιάτου 0 0-0

Στην δεύτερη φάση προκρίνονται οι τρεις πρώτοι από τους δύο ομίλους .

Η επόμενη αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 17 Νοεμβρίου με τους αγώνες :

15: 30 A.E.Φαρίδος-Αίολος Κυνουρίας
17:00  Σπαρτιατικός-Οίακας Ναυπλίου

Ενώ αναβάλλεται ο αγώνας μεταξύ του Α.Ο.Π.Ερμιονίδας και της ομάδας Δίων  επειδή όπως προαναφέραμε η ομάδα της Κυπαρισσίας  αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Φωτό : sfinakianews.gr