Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018

Η Κορωνίδα Κοιλάδας κέρδισε στο ντέρμπι της Ερμιονίδας τον Ποσειδώνα Διδύμων 2-1.

Ο Κ.Μουράτης στο 21΄αποκρούει πέναλτι του Κέλλη
Την νίκη με 2-1 πήρε η Κορωνίδα Κοιλάδας στο ντέρμπυ της Ερμιονίδας απέναντι
στον Ποσειδώνα Διδύμων. Ο αγώνας έγινε μέσα σε ένα βαρύ γήπεδο από την συνεχή βροχή πού έπεφτε στην περιοχή το τελευταίο 24ωρο.

Μόλις στο 4΄λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Αλεξανδρή
Στο 8΄λεπτό δυνατό σουτ του Γιαννακόπουλου η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Ποσειδώνα άουτ.
Στο 21΄λεπτό πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ποσειδώνα να ισοφαρίσει όταν ο Κουτσαύτης ανέτρεψε τον Αποστόλου και η διαιτητής Α.Σαχιάμη έδειξε την άσπρη βούλα. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Κέλλης αλλά ο Μουράτης έπεσε σωστά στην δεξιά του γωνία και απέκρουσε.
Στο 58΄λεπτό παράλληλη σέντρα του Σ.Μπάζου από δεξιά ο Γιαννακόπουλος με αριστερό πλασέ πάνω στην κίνηση έκανε το 2-0.
Στο 65΄λεπτό ο Κέλλης με πλασέ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 2-1.
Στο 73΄λεπτό ο Μουράτης με εκπληκτική απόκρουση στην δεξιά του γωνία αποσόβησε σίγουρο γκολ σε δυνατό σουτ του Αντωνόπουλου έξω από την περιοχή.
Στο 74΄λεπτό κεφαλιά του Κέλλη ύστερα από κόρνερ του Αποστόλου η μπάλα άουτ.
Στο 88΄λεπτό σουτ του Προσύλη μέσα από την περιοχή μπλόκαρε σωτήρια ο Μουράτης.
Στο 91΄λεπτό σουτ του Sallaku μέσα από την περιοχή νέα επέμβαση του Μουράτη.
Κορωνίδα Κοιλάδας ( Θ.Τσιρόπουλος) : Μουράτης, Λάμπρου (17΄λ.τρ. Κουτσαύτης), Σ.Μπάζος, Οψιμούλης, Abourahmane, Μέγας, Γιαννακόπουλος, Τσίτσης,( 60΄Κωτσαράς),  Σχοινάς,( 71΄Κ.Μπάζος),  Παπασταύρου Αλεξανδρής ( 85΄λ.τρ. Cuni).
Ποσειδώνας Διδύμων ( Δ.Αποστόλου) : Μαμουτάι, Μέλσι ( 85΄Ν.Αποστόλου), Μπάρδης, ( 60΄Ευ.Προσύλης), Στεργίου, Οικονομόπουλος, Αντωνόπουλος, Sallaku, Δ.Προσύλης, Δήμιζας,( 80΄Μπροδήμας)  Κέλλης, Αποστόλου.