Κυριακή 5 Μαρτίου 2017

Αλωσε την Ν.Σμύρνη η Ερμιονίδα. Κέρδισε τον Ικαρο με 74-77.

Μια ομάδα με αρχή και τέλος που έκανε
αυτό ακριβώς που είχε ζητήσει ο προπονητής μέσα στο γήπεδο. Που μπήκε από την αρχή φουριόζα στο γήπεδο και προηγήθηκε με ένα γρήγορο 9-0 και παρότι στο δεκάλεπτο βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ είχε την ηρεμία να βρεθεί μπροστά στο ημίχρονο με δυο πόντους και στο δεύτερο ημίχρονο να πάρει το ματς.
Όλοι οι παίκτες κάνανε κατάθεση ψυχής και δώσανε τον καλύτερο τους εαυτό.
Η επόμενη αγωνιστική έχει ρεπό και ξεκούραση για το δύσκολο παιχνίδι που ακολουθεί με την Ακράτα στις 19/3 στο κλειστό της Ερμιόνης και για την δύσκολη προσπάθεια που κάνει για την σωτηρία της.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 3,Καννάς 10 (2), Γραμματικός 22 (2), Βούζας 13 (3), Λάβαρης 2, Δορκοφίκης, Μιχαλόπουλος 5, Γιαννακόδημος, Παπαδάκης 17 (4), Πασπαλάς 2.

Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαϊτζάκης - Σκορδής) : Πέτρος Ευστρατίου 9(2),Αγγελής 13(2),Θωμάς 16(4), Δημαράκης, Γκολέμης 6(2), Βανδώρος, Δεβελέκος, Αμπαλοφ, Παναγ. Ευστρατίου 11,Τζουμάκας,Διαμαντόπουλος 22(1),Πουλής.