Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Κανάρης Χίου-Ερμιονίδα 0-3

Ένα πολύ σημαντικό βήμα για την σωτηρία της
έκανε η Ένωση Ερμιονίδας ύστερα από την επιβλητική νίκη της στην Χίο απέναντι στον τοπικό Κανάρη με 3-0. Ένα 3-0 πού θα μπορούσε να ήταν ακόμα μεγαλύτερο αν τα δύο δοκάρια του Ανδριόπουλου ήταν εύστοχα.
Στο 20΄λεπτό ο Ανδριόπουλος με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δοκάρι του Κρουσουλούδη. Στο 31΄λεπτό ο Κιοσσές με σουτ μέσα από την περιοχή ύστερα από έμεσσο φάουλ του Στάικου άνοιξε το σκορ για την Ερμιονίδα. Στο 36΄λεπτό ο Ανδριόπουλος με κεφαλιά έστειλε εκ νέου την μπάλα στο δοκάρι του Κρουσουλούδη.  . Στο 57΄λεπτό ο Μιχαλάκης με σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για την Ερμιονίδα. Στο 76' υπήρξε εξάλεπτη διακοπή, καθώς μπήκαν μέσα οι δύο πάγκοι κι υπήρξε ένταση μετά από επεισόδιο του Κιοσέ με τον Μανώλη Παπαδόπουλο. Στην φάση αυτή αποβλήθηκαν ο Σελάλας για τον Κανάρη και ο Μαζιώτης για την Ερμιονίδα. Στο 94΄λεπτό ο Στάικος με κοντινό πλασέ ολοκλήρωσε τον θρίαμβο των «κυανοκίτρινων». Δυο λεπτά αργότερα ο Τσιούμας για τους γηπεδούχους αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για κάποια «γαλλικά» προς τον διαιτητή της συνάντησης.
ΚΑΝΑΡΗΣ ΧΙΟΥ (Μ. Παπαδόπουλος): Κρουσουλούδης, Αγριμάκης, Γρίγος, Πουλάκης, Χρουσάκης (46΄Λέσι), Χριστόπουλος (46' Σελάλα), Σαμπάνης, Χριστούλης, (60 Σεζένιας), Βαϊντερλής, Ντάμπος, Τσιούμας
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Δ. Μαγκαφίνης): Μουράτης, Παναγιώτου (83' Τρυμπόνιας), Σκεντεράι, Παυλίδης, Μπιμπισίδης, Κιοσές (83' Τζιέρης), Στάικος, Μαζιώτης, Ανδριόπουλος  (64' Τριανταφύλλου), Μιχαλάκης, Μαρίνης