Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

Αργοναύτης Νέας Κίου-Ποσειδώνας Διδύμων 3-1

Ο Βαγγέλης Μπροδήμας ( αριστερά) με πέναλτι έκανε το 1-1
 Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο Ποσειδώνας στην
Νέα Κίο από τον τοπικό Αργοναύτη . Όλα τα γκολ του αγώνα μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο.
Το σκορ άνοιξε στο 8΄λεπτό ο Γατσάκος  με κεφαλιά. Στο 23΄λεπτό ο Μπροδήμας  ανατράπηκε από τον σκόρερ των γηπεδούχων και ο διαιτητής καταλόγισε την εσχάτη των ποινών. Το πέναλτι εκτέλεσε ο ίδιος ο παθών για να κάνει το 1-1. Στο 34΄λεπτό ο Μακρίδης με σούτ έδωσε την πρωτοπορία στους γηπεδούχους για να κλείσει το σκορ έξι λεπτά αργότερα ο Νέτζια .
Αργοναύτης Νέας Κίου: Αναστασάκης, Σύτι, Ευσταθίου, Χρ.Κάπλατζης, Γατσάκος, Κουριώτης (63’ Μανέτας), Βασιλειάδης, Νέτζα (75’ Ρ.Δριμούρας), Β.Δριμούρας (85’ Lendzion), Π.Κάπλατζης, Μακρίδης.
Ποσειδώνας Διδύμων : Πνευματικός, Μπροδήμας (75’ Μαλτέζος), Μπάρδης, Μούγιος, Σ.Κονδύλης, Τρέσα, Σκαρπινάκης (46’ Δήμιζας), Α.Κονδύλης (65’ Γ.Προσίλης), Σχοινάς, Αντωνόπουλος, Κοτσοβός.