Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

Μπουμπουλίνα Σπετσών-Τροιζηνιακός 2-1

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της, η Μπουμπουλίνα Σπετσών καθώς επικράτησε εντός έδρας με 2-1 του Τροιζηνιακού στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής στην Α1 Αργολίδας. Και τα τρία γκολ του αγώνα μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 50΄λεπτό προηγήθηκαν  οι φιλοξενούμενοι όταν ο Καλατζής σούταρε και η μπάλα χτύπησε στον Γκρίτσα για να καταλήξει στα δίχτυα και να γίνει το 0-1. Στο 54΄λεπτό ο Saban Mouho ύστερα από σέντρα του Κομπόγιοργα με δύσκολη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο «γάμα» του Καραγιάννη για να γίνει το 1-1. Στο 95΄λεπτό οι «νησιώτες» πήραν το τρίποντο με κεφαλιά του Μανουλίδη.

Μπουμπουλίνα Σπετσών: Κακαράντζας, Ζάχου, Μπρεγκάσι, Λούμης, Βιγκλιάρης, Γκρίτσας, Μούχο, Κομπόγιωργας, Τσάνας (89’ Παπανδρέου), Μανουλίδης, Σκαβάτσος (46’ Κρεμμύδας).

Τροιζηνιακός : Καραγιάννης, Γάτσινος, Πάνου, Λάφης, Καπετανκωνσταντής, Σαραντόπουλος, Σούχλας, Ζώρας (46’ Χατζόπουλος), Κοζάρης, Κατσέλη (16’ Καλαντζής), Σαμπάνης (73’ Δελαπόρτας).