Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

ΟΔΟΣΤΡΩΤΗΡΑΣ Η ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ ΤΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΦΩΚΙΚΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 8-0

Παίζοντας φανταστικό ποδόσφαιρο η ομάδα Νέων της Ερμιονίδας κέρδισε την ομάδα του Φωκικού στο γήπεδο της Ερμιόνης με σκορ
8-0 σκορπίζοντας ενθουσιασμό στους 150-180 περίπου φιλάθλους πού παρακολούθησαν τον αγώνα.
Η ομάδα του Ν. Κάκογλου στο πρώτο ημίχρονο έκανε ότι ήθελε την ατυχή άμυνα των φιλοξενουμένων πού βρέθηκαν να είναι πίσω στο σκορ στο 36’ με 5-0. Εκτός από τα πέντε τέρματα έχασαν και άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν τουλάχιστον άλλα τρία τέρματα.
Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν άλλα τρία τέρματα και να χάνουν τουλάχιστον άλλες πέντε κλασσικές ευκαιρίες για γκολ.
Από πλευράς φιλοξενουμένων δεν μπορούμε να βρούμε κάποια ευκαιρία  εκτός από ένα σουτ στο 37 λεπτό. Από εκεί και πέρα τίποτα.
Το φίλμ
Στο 1’ λεπτό ο Κολλάς αφού απέφυγε έξυπνα τους αμυντικούς του Φωκικού με δυνατό σούτ άνοιξε το σκορ για την Ερμιονίδα.
Στο 9’ λεπτό σέντρα από δεξιά του Καρανάσιου καρφωτή κεφαλιά του Κολλά η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μικέλη.
Στο 11’ λεπτό ο Παλαιοπάνος μετά δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.
Στο 28’ λεπτό η Ερμιονίδα εκτέλεσε φάουλ από δεξιά , η μπάλα έφτασε στο σημείο του πέναλτι στον Κολλά και ο τελευταίος με δυνατό αριστερό σούτ έκανε το 3-0.
Στο 32’  λεπτό ο Κοροντίνης μετά από σέντρα του Καρανάσιου από δεξιά με πλάσε μέσα από την περιοχή  έκανε το 4-0.
Στο 36’ λεπτό ο Καλλάς ανατράπηκε από τον Καραλιού  και ο Σκεντεράι από την άσπρη βούλα έκανε το 5-0.
Στο 37’ δυνατό σουτ του Καραλιού απέκρουσε χωρίς πρόβλημα ο Μουράτης.
Στο 48’ λεπτό ο Νικολάου ανατράπηκε από τον Παρδέλο και ο Παρασκευόπουλος με πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0.
Στο  69’ λεπτό ο Παπασταύρου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία Σορώκου κάνοντας το 7-0.
Στο 91’ λεπτό ο Παπασταύρου με δυνατό σούτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Σορώκου ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο των γηπεδούχων.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γ.Κόλιας και βοηθοί οι : Ι.Τσατσούλης, Μ. Βασιλόπουλος οι οποίοι δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα.
Ερμιονίδα Κ-20 : Μουράτης, Καρανάσιος, (61’ Παραγιουδάκης), Νικολάου, ( 77’ Τσέλλος), Ηλιού, ( 53΄Διαμαντής), Παρασκευόπουλος, Σκεντεράι, Καλλάς, ( 77’ Δημαράκης), Παλαιοπάνος, Κοροντίνης,( 53’ Τσούνης),  Παπαστεύρου, Χατζησοφρωνίου.
Φωκικός Κ-20 : Μικέλης ( 64’ Σορώκος), Παρδέλος , Αλεξίου ( Μαλόκου), Καραχρήστος ( 64’ Σίμος), Παζάς, Λαζογιώργος, Καραλιού, Θανασα΄ς, Μεγάλος, Γιώτης, Ζιάκας.