Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 3-0

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η Ερμιονίδα στην Πάτρα από την Παναχαική μπροστά σε 1000 περίπου φιλάθλους με σκορ 3-0.

Το φίλμ του αγώνα

Στο 14’ λεπτό ο Μαρουκάκης μπήκε στην περιοχή , προσπάθησε να πλασάρει τον Πονηρό αλλά ο  Αγρινιώτης γκολκίπερ μπλόκαρε.
Στο 17’ λεπτό σουτ του Ντα Κόστα η μπάλα απελπιστικά άουτ.
Στο 19’ λεπτό δυνατό σουτ του Κολόκα η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 23’ λεπτό η Παναχαϊκή κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή και αριστερά. Το εκτέλεσε ο Ντα Κόστα στέλνοντας με διαγώνιο σουτ την μπάλα στα δίχτυα του Πονηρού ανοίγοντας το σκορ.
Στο 34’ λεπτό ο Πονηρός πρόλαβε τον Ζλατκόφσκι πριν γίνει απειλητικός.
Στο 40’ λεπτό όταν μετά από πάσα του Ντα Κόστα ο Στεργίδης με πλασέ έβαλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 58’ λεπτό δυνατό σουτ του Ζλατκόφσκι η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Πονηρού.
Στο 64’ λεπτό δύσκολη απόκρουση του Πονηρού σε σουτ του Μπαλού.
Στο 74’ λεπτό δυνατό σουτ του Στοιμίροβιτς η μπάλα απελπιστικά έξω.