Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 2012-ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 1-3

Δεν τα κατάφερε η Ερμιονίδα 2012 να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στον σημερινό αγώνα με τον Ασκληπιό
. Έτσι η υπόθεση παραμονή στην Α1 γίνετε δύσκολη αφού παραμένει στις τρίς τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
Στο 12 λεπτό δυνατό σουτ του Κρεμμύδα η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Σχοινά
Στο 15 λεπτό σουτ του Τσάβο μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ
Στο 42 λεπτό σουτ του Τσάβο απέκρουσε ο Παπασαράντος
Στο 53 λεπτό ο Ζώγαλης απέκρουσε με το χέρι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Νενεκούμης έδωσε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Σακουλής στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Στο 59 λεπτό ο Palli με πλασέ μέσα από την περιοχή εκανε το 0-1.
Στο 72 ο Τάσος Νικεδήμας εκτέλεσε κόρνερ ο Κρίστο με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.
Στο επόμενο λεπτό ( 73) ο Σακουλής με σουτ έδωσε το προβάδισμα για τον Ασκληπιό.
Το τελικό 1-3 έκανε στο 88 λεπτό ο Palli με κεφαλιά ύστερα από απο άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα.
Διαιτητής της συνάντησης ο Νενεκούμης από την Αργολίδα.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 2012 (Γιώργος Κοτταράς)  Σχοινάς, Παπανδριανού , Κατσάβελας, Ζώγαλης , Σκεντεράι,  Νικεδήμας Δ , ( 80 Διαμαντής Βασ.), Τσάβο, Κοροντίνης ( 67 Λαζάρου) Δημαράκης , ( Νικεδήμας Αν) , Σχοινάς.

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ : Παπασαράντος, Γεωργιόπουλος ( 85 Γεώργας Δ.) Μπερμπατιώτης, Φερχάτι, Τόγιας, Τσαλαφός, Palli,, Κρεμμύδας, ( 90 Γεώργας Γ.) , Υφαντής . Σακουλής, Λαλιώτης