Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020

Νίκη τίτλου ο Α.Ο.Κρανιδίου. Κέρδισε την Ολυμπιάδα Λεχαίου με 68-48.

Το ντέρμπι της αγωνιστικής ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 1ο
δεκάλεπτο με 10-15.
Στο 2ο δεκάλεπτο άλλαξαν όλα αφού οι μικροί του ΑΟΚ μπήκαν στο παρκέ αποφασισμένοι για όλα. Με τον Σέλα να πετυχαίνει 4 πόντους τον Καράι 5 με 1 τρίποντο και τον Στρίγκο Κ 9 πόντους με 3 στα 3 τρίποντα και με άμυνα για σεμινάριο απ όλη την ομάδα έκαναν ένα 18 - 8 και γύρισαν τον αγώνα 28 - 23 .

Χωρίς άγχος πια στο 3ο δεκάλεπτο με τους φιλοξενούμενους να κάνουν πολλά φάουλ και ο ΑΟΚ να έχει 12 εύστοχες βολές ανέβασε το σκορ 46 - 33 . Κάπου εκεί τελείωσαν όλα για τους φιλοξενούμενους και φτάσαμε στο τελικό 68-48.
Α Ο ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ ( Λαλογιάννης ): Στρίγκος Α 1. Στρίγκος Κ 31 (4). Σαράντος 1. Μένης. Καράι 16 (2). Κόντος 1. Μπάζος. Σέλλα 4. Κοντογιάννης 10. Λυτρίβης 3 (2). Λιώσης 2. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ (Παπαπαναγιώτου): Καραμάνη Μ 4 (1). Καραμάνη Ε 1. Λύκος 10 (2). Τσατσαρής 4. Δαλαμαρίνης 3. Ηλιου 2. Πανουσης. Λενάκος 22 (2). Τζιτζίκος 9 (3). Μπαρτζής. Διαμαντοπουλος 4.