Κυριακή 5 Μαΐου 2019

Κορωνίδα Κοιλάδας-Ερμής Κιβερίου 1-2

Ο Βαρβουλέτος στο 16΄ λεπτό με πέναλτι κάνει το 1-1.
Την ήττα με 2-1 γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής η Κορωνίδα Κοιλάδας από τον Ερμή
Κιβερίου για την 29η αγωνιστική στην Α1 Αργολίδας. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Βαρβουλέτος ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του.

Στο λεπτό ο Στ.Μπάζος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Καλαλά ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους.
Στο 16΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι όταν η μπάλα βρήκε το χέρι του Οψιμούλη μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Βαρβουλέτος για να γίνει το 1-1.
Στο 46΄λεπτό σουτ του Στ.Μπάζου άουτ.
Στο 49΄λεπτό σουτ του Ισούφι μπλόκαρε ο Μουράτης.
Στο 50΄λεπτό μπαλιά του Κ.Μπάζου στην πλάτη της άμυνας στον Στ.Μπάζο , αυτός πλάσαρε τον Καλαλά ο οποίος έδιωξε με τα πόδια την τελευταία στιγμή.
Στο 55΄λεπτό ο Βαρβουλέτος με πλασέ μέσα από την περιοχή έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Κιβερίου . 1-2.
Στο 58΄λεπτό δυνατό σουτ του Ζίου η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μουράτη άουτ.
Στο 61΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το 1-3 όταν ο Διαμαντής σέντραρε από δεξιά ο Βαρβουλέτος σούταρε πάνω στην κίνηση για να διώξουν , η μπάλα έφτασε στον Φλεβάρη ο οποίος έπιασε κεφαλιά και ο Μουράτης με εκπληκτική απόκρουση έδιωξε δύσκολα με την βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού.
Στο 66΄λεπτό δυνατό σουτ του Βαρβουλέτου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μουράτη.
Στο 85΄λεπτό σέντρα του Διαμαντή από δεξιά , πλασέ του Κουτσοδήμου από το σημείο του πέναλτι έδιωξε σωτήρια ο Μουράτης.
Στο 88΄λεπτό σουτ κεραυνός του Κουτσοδήμου μέσα από την περιοχή ο Μουράτης με εκπληκτική απόκρουση έδιωξε την μπάλα .

Κορωνίδα Κοιλάδας : (Θ.Τσιρόπουλος):Μουράτης,  , Cuni, Μπάζος,  Οψιμούλης, Abourahmane  Κωτσαράς,(64΄Τσιαλαφός),  ,Αλεξανδρής, , Τσίτσι, Παπασταύρου, Σχοινάς, Κ.Μπάζος .