Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2024

Τη νίκη με 99-77 κατέκτησε η ομάδα του Α.Ο.Κ απέναντι στην ομάδα του Οίακα Ναυπλίου.

Χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να πάρει μπροστά η ομάδα του Κρανιδίου η οποία στο δεύτερο ημίχρονο βγήκε στο γήπεδο με σοβαρότητα και τελείωσε το παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του ΑΟΚ η οποία εμφανίστηκε με αρκετές απουσίες ήταν ασύνδετη στην άμυνα και στην επίθεση δεν λειτουργούσε όπως μας έχει συνηθίσει από την άλλη η ομάδα του Οίακα εκμεταλλεύτηκε αυτή την κατάσταση άρχισε να βάζει τα σουτ από παντού και προσπάθησε να με κάθε τρόπο να διεκδικήσει το παιχνίδι και με την ανοχή των διαιτητών στο σκληρό παιχνίδι.Στο δεύτερο ημίχρονο και με την είσοδο του Τάκη Μαναριώτη που βοήθησε τον Κοντογιάννη αλλά και με την αφύπνιση των υπολοίπων βάλανε το τρένο στις ράγες και δεν αφήσανε περιθώρια για δυσάρεστες εκπλήξεις.
Τρία στα τρία λοιπόν και επόμενο ραντεβού στο Λέχαιο με την Ολυμπιάδα στις 17.00 και αμέσως μετά έρχεται το πρώτο ντέρμπι με τον Ερμή Κυβερίου.
Δεκάλεπτα:(22-24 20-13) 42-37 (32-24 25-16) 99-77
Διαιτητές : Τσιραμανέας Χ. Καραπάνου

Α.Ο.Κρανιδίου (Σκορδής Ι.) :Κοντογιάννης 29, Τόκας 8, Γαλάνης 13, Στρίγκος 19,Κοσμάς 8, Μαναριώτης 9, Σέλλας 10, Αλιμένα 4.
Οίακα Ναυπλίου ( Τούμπας Π.) :Βαϊβόντα 24, Νικολακόπουλος 19, Κακαβάς 2, Τούμπας 8, Σαρλάνης 10, Παπαμιχαλόπουλος 14