Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2024

Ηρακλής Καρυάς-Ερμιονίδα 1-2.

Την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η ομάδα της Ερμιονίδας στο γήπεδο του Κιβερίου με αντίπαλο τον Ηρακλή Καρυάς.

Η Ερμιονίδα ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου ο Παρέδες με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ. Στο 33΄λεπτό ο Λελούδας εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο Καρδάμης με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 61΄λεπτό με δυνατό σουτ του Βενιέρης και αφού η μπάλα βρήκε το αριστερό δοκάρι του Πίνη κατέληξε στα δίχτυα.

Ηρακλής  Καρυάς  (Κατσάς Αποστόλης, Κωτσιόπουλος Σταύρος): Σερασκέρης, Μαύρας Γ. (67’ Λαχανάς), Μπλάτσος (76’ Ντρούλιας), Μαυρογιάννης, Σταθόπουλος, Ρούσσης (76’ Δαγρές), Σκιάου, Λάζι (46’ Κωστόπουλος), Τσαγδής, Μαύρας Β. (67’ Σκανδάλης), Βενιέρης.

Ενωση Ερμιονίδας (Γεώργιος Αρχοντάκης): Πίνης, Στεργίου, Μαυρομμάτης, Μεχμετάι, Καρδάμης, Παρέδες, Τριμπόνιας (90’+1 Φουρνάρος Β.), Γκολφινόπουλος, Σεφερλής (65’ Λαπούσι Αλ.), Λελούδας (90’+4 Ζάββος), Τσούκας (65’ Δεστές).