Αλέξανδρος Σούχλας (Τροιζηνιακός) : "Ωραίο ντέρμπι με πάθος-Συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά".

Δηλώσεις για τον νικηφόρο εκτός έδρας αγώνα της ομάδας του με τα Μέθανα έκανε ο

επιθετικός του Τροιζηνιακού στην σελίδα που έχει η ομάδα στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης .

Δήλωσε :

«Από την αρχή ξέραμε πως πρόκειται για ένα δύσκολο και δυνατό παιχνίδι .θεωρώ πως στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πατούσε από την αρχή καλύτερα στο γήπεδο δημιουργώντας πολλές φάσεις για γκολ και καταφέραμε να προγηθουμε στο σκορ μόνο για λίγο,αφου η ομάδα των Μεθάνων ισοφάρισε αμέσως ίσως στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε. Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά ωστόσο δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα που θα την έφερνε μπροστά στο σκορ,σε αντίθεση με εμάς που καταφεραμε να πετύχουμε 2 γκολ απο στημένες φάσεις. Στη συνέχεια οι αντίπαλοι μείωσαν σε 2-3 και δεχτήκαμε αρκετή πίεση στα τελευταία λεπτά δίχως όμως να ισοφαριστούμε!!!

Γενικά ήταν ένα πολύ ωραίο ντέρμπι με πάθος, δύναμη και πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα,εμείς συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά στις προπονήσεις και παιχνίδι με παιχνίδι θα προσπαθούμε να βλέπουμε τα λάθη μας και μέσα από αυτά να βελτιωνόμαστε

Καλή συνέχεια στην ομάδα των Μεθάνων για τη συνέχεια του πρωταθλήματος!!!»