Κυριακή 5 Σεπτεμβρίου 2021

Φιλική νίκη η Ερμιονίδα κέρδισε τον Παναργειακό στην Λυρκεία με 2-1.

Σε φιλικό αγώνα που έγινε την Κυριακή στην Λυρκεία η Ενωση Ερμιονίδας αν και βρέθηκε να

χάνει στο ημίχρονο με 1-0 τελικά κέρδισε την ομάδα του Παναργειακού με 2-1.

Στο 33 λεπτό ο Μπλάτσος για τους "Λύκους" με ωραίο σούτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ . Στο δεύτερο ημίχρονο η Ερμιονίδα ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 55 λεπτό όταν ανατράπηκε ο Τριμπόνιας από τους αμυντικούς και το  πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο  Κυπαρίσσης. Στο 78΄λεπτό ο Χαλούβας κέρδισε πέναλτι και ο Κυπαρίσσης πάλι από την άσπρη βούλα με πέναλτι έκανε το τελικό 2-1.

Εκτός αποστολής έμεινε ο Αργύρης Τζιέρης για προληπτικούς λόγους.

Για την ομάδα της Ερμιονίδας αγωνίστηκαν : Πονηρός, Βιρβίλης, Οψιμούλης(45' Κιοσσές), Σαμαράς(67' Μερτύρης), Παπασταύρου(45' Κάλα), Λαζάρου(78' Δεστές), Τριμπόνιας(78' Λαλούσης), Τρέσα(45' Λαντίκας), Νικολαΐδης('67 Σκαλτσάς), Κυπαρίσσης(85' Φουρνάρος), Chavoli (45' Χαλούβας)