Κυριακή 16 Μαΐου 2021

Κορωνίδα Κοιλάδας -ΠΑΟ Ρούφ 0-2.

Την ήττα με 2-0 γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο της η Κορωνίδα Κοιλάδας από την ομάδα του ΠΑΟ Ρούφ με σκορ 2-0. Υστερα από αυτό το αποτέλεσμα πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό της στο τοπικό της Αργολίδας.
Από την άλλη η ομάδα του ΠΑΟ Ρούφ έπαιξε πολύ ωραίο ποδόσφαιρο έχασε πολλές ευκαιρίες για ένα μεγαλύτερο σκορ. Ισως ήταν η καλύτερη ομάδα που πέρασε την φετινή αγωνιστική περίοδο ααπό την Κοιλάδα.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 10΄λεπτό σουτ του Σαχσανίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής δεν ανησύχησε τον Αλευρά που μπλόκαρε.

Στο 12΄λεπτό δυνατό σουτ του Τσαφταρίδη έξω από την περιοχή η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αλευρά άουτ.

Στο 14΄λεπτό πάσα του Βενάρδου αριστερά στον Νιτσάκη που σούταρε για να διώξει σε κόρνερ ο Αλευράς.

Στο 19΄λεπτό πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Κορωνίδα να ισοφαρίσει όταν ο Σαμαράς με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Κουνάδη.

Στο 21΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να διπλασιάσουν τα τέρματα τους όταν ο Βενάρδος σέντραρε από δεξιά και ο Μάτντζιος με γυριστό σουτ από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 24΄λεπτό πλασέ του Σαλταπίδα έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

Στο 35΄λεπτό ο Γιάννης Οψιμούλης έδιωξε πάνω στην γραμμή πλασέ του Μάντζιου.

Στο 37΄λεπτό δυνατό σουτ του Κιοσσέ έξω από την περιοχή η μπάλα πολύ πάνω από τα δοκάρια άουτ.

Στο 38΄λεπτό ο Βενάρδος με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Μάντζιο στο δεύτερο δοκάρι ο οποίος με πλασέ πάνω στην κίνηση έκανε το 2-0.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων νέο σουτ του Μάντζιου μέσα από την περιοχή μπλόκαρε ο Αλευράς.

Στο 47΄λεπτό καρφωτή κεφαλιά του Μάντζιου μέσα από την περιοχή η μπάλα ελάχιστα άουτ .

Στο 68΄λεπτό πλασέ του Ταφταρίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αλευρά.

Στο 80΄λεπτό γέμισμα του Παπαιωάννου από αριστερά ο Σαμαράς στο δεύτερο δοκάρι δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 83΄λεπτό ο Φιλιμέγκας πήρε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου μπήκε στην περιοχή πλάσαρε τον Αλευρά και η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Αλευρά.

Στο 86΄λεπτό δυνατό σουτ του Φιλιμέγκα η μπάλα λίγο άουτ

Στο 89΄λεπτό νέο σουτ του Φιλιμέγκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα αποκρούστηκε από την ρίζα της δεξιάς δοκού του Αλευρά και έφυγε άουτ.

Στο 89΄λεπτό δυνατό σουτ του Φιλιμέγκα  η μπάλα αποκρούστηκε από την ρίζα της δεξιάς δοκού και έφυγε άουτ.

Κορωνίδα Κοιλάδας (Γ.Νενεκούμης) : Αλευράς, Κοτσοβός, Σαλταπίδας, ( 88΄Καράι), Ι.Οψιμούλης, ( 71΄Γιαννακόπουλος), Σελλής, Παπαιωάννου, Μπιτζής, Κιοσσές, Ι.Κάλα, (57΄ Κ.Μπάζος),  Σαμαράς, Μπακατσέλος (46΄Α.Οψιμούλης).

ΠΑΟ Ρούφ : Κουνάδης, Βενάρδος, Δημακάκος, Ανδρίκος, Σαχσανίδης, Τύρπος, Νιτσάκης ( 56΄Φιλιμέγκας),  Μπιταξής, Μάντζιος, Τσαφταρίδης ( 84΄Γεωργουδάκης),  Τσιάβος ( 71΄Ζελενίτσας).