Παρασκευή 16 Απριλίου 2021

Ενωση Ερμιονίδας : Απέκτησε τον Αποστόλη Λαλά?

Τον 31χρονο επιθετικό Αποστόλη Λαλά (φωτό) απέκτησε η ομάδα της Ενωσης Ερμιονίδας στο φινάλε

των μεταγραφών σύμφωνα με ρεπορτάζ του sportcyclades.gr (ΕΔΩ . Ο Αποστόλης Λαλάς κατάγετε από την Λέσβο και ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του σταδιοδρομία από τον Ολυμπο Αγιάσου . Την περίοδο 2014/2015 μετακόμισε στον Αιολικό όπου και αγωνίστηκε σε 85 αγώνες πρωταθλήματος και κυπέλλου σκοράροντας επτά φορές. Το καλοκαίρι του 2019 αφήνει την Λέσβο και κατηφορίζει στην Κρήτη για λογαριασμό της Παλαιοχώρας  η οποία αγωνιζόταν στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Χανίων . Την φετινή αγωνιστική περίοδο η ομάδα της Κρήτης αγωνίστηκε σε τέσσερις αγώνες στον δέκατο όμιλο της Γ΄ Εθνικής και πριν από λίγο καιρό αποχώρησε . Με την Παλαιοχώρα ο Αποστόλης Λαλάς σκόραρε δύο φορές.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αποστόλης Λαλάς έχει σκοράρει απέναντι στην Ερμιονίδα όταν στις 29/11/2015 στον αγώνα Αιολικός-Ερμιονίδα 4-1 στα παίσια της 9ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Γ΄Εθνικής πέτυχε το τέτερο γκολ των γηπεδούχων .