Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2020

Η προιστορία των ομάδων της Ερμιονίδας με τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου.

Και όμως υπάρχει προϊστορία για τις ομάδες της Ερμιονίδας με την Ηρακλή Ξυλοκάστρου

.Συγκεκριμένα την περίοδο 2009-2010 ό Ηρακλής είχε ανέβει σαν πρωταθλητής Κορινθίας στην τότε Δ΄Εθνική . Ο πρώτος αγώνας είχε γίνει στις 29 Νοεμβρίου στο γήπεδο του Κρανιδίου με την ΑΕΚ να κερδίζει  με σκορ 2-0 (φωτό) χάρη σε δύο τέρματα που πέτυχε ο Νίκος Μακρίδης .

ΚΡΑΝΙΔΙ: Σαπουνάς, Ντάκος,(71 Καλατζής)  Μπουρελάκος Μαλτέζος, Κιλασίν, Αναστασιάδης,( 84 Γκαβούδης)  Δαραμάρας (79 λογ.τρ.Λαμπρούσης), Μετσιάνι, Μακρίδης, Αντώνογλου, Ψαρρής.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ: Κολιμάδης, Μούτος,(84 Τζελίλης)  Διαμαντόπουλος, Μαντά, Βελέτζας, ( 78 Τζιμαλής) Καρβούνης, , Πιλιαφάς  Στιλιανούδης ,Σιδηρόπουλος (74’ Παφίλης), Χαρτσιάς, Κρισάφη

Η φωτό είναι από τον αγώνα στο Ξυλόκαστρο

Στις 10 Απριλίου 2010 στο Ξυλόκαστρο συναντήθηκαν ο Ηρακλής με την ΑΕΚ Κρανιδίου . Οι γηπεδούχοι κέρδισαν με σκορ 2-1. Προηγήθηκε ο Ηρακλής στο 1΄λεπτό με τον Μαργαρίτη για να ισοφαρίσει ο Λώττας στο 7΄λεπτό .Το τελικό 2-1 έκανε ο Σιδηρόπουλος στο 77΄λεπτό.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ: Κολιμάδης, Μαστρογιαννόπυλος (57' Κοιλιάρας), Μάτα, Βελέντζας, Σιδηρόπουλος, Μαργαρίτης Ν., Καρβούνης, Διαμαντόπουλος, Ψυχογιός, Τζεμάλης (50' Καρακώστας), Χάρτσια (87' Μαργαρίτης B.).

ΚΡΑΝΙΔΙ: Λάμπρου, Ντάκος (88' Φιλιππίδης), Μπουρελάκος, Δαραμάδας (67' Λαδάς), Αναστασιάδης, Γκαβούδης, Λαμπρούσης, Μεντζιάνι, Μακρίδης, Λώττας, Ζαραφωνίτης (85' Δαγρές).

Επίσης ο Κώστας Χαρτσιάς ο οποίος ξεκίνησε από τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου έχει αγωνιστεί με τα χρώματα της Ενωσης Ερμιονίδας από τον Ιανουάριο του 2018 έως το καλοκαίρι της ίδιας χρονιάς.