Τετάρτη 26 Αυγούστου 2020

Φιλική νίκη η Κορωνίδα Κοιλάδας στην Νέα Επίδαυρο επί του Φοίνικα με σκορ 2-1.

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έγινε στο γήπεδο της Νέας Επιδαύρου η Κορωνίδα
Κοιλάδας κέρδισε τον τοπικό Φοίνικα με σκορ 2-1.

Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι όταν ο Σαμαράς ανέτρεψε τον Δημιγκιόκα και ο Χατζόπουλος από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ .
Με την συμπλήρωσε του δεκάλεπτου στο δεύτερο ημίχρονο ο Κιοσσές με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.
Δέκα λεπτά αργότερα μετά από κάθετη μπαλιά του Καράι στον Μπιτζή ο τελευταίος με πλασέ έκανε το τελικό 1-2.
 Η Κορωνίδα Κοιλάδας αγωνίστηκε με τους : Αλευρά, Παπασταύρου, Σαμαρά, Ι.Οψιμούλη, Σελλή, Παπαιωάννου, Κιοσσέ, Ερέκι, Μπιτζή, Καμπιώτη και Κώστα Μπάζο.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι : Κάλα (τερματοφύλακας), , Ιλσι, Λαζάρου, Μέγας, Αλεξανδρής, Ταραγκίνης Καράι Καραγιάννης .
Δυστυχώς δεν έχουμε την ενδεκάδα του Φοίνικα .
·         Παρελθόν από τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου αποτελεί εδώ και λίγο καιρό ο επιθετικός Δημήτρης Γεωργίου.
·         Δεν αγωνίστηκαν σήμερα με την Κορωνίδα Κοιλάδας οι : Στ.Μπάζος, Λούζης και Α. Οψιμούλης .
·         Επόμενο φιλικό παιγνίδι για την Κορωνίδα Κοιλάδας το Σάββατο στο γήπεδο της Κορίνθου με αντίπαλο τον Ατρόμητο Χιλιομοδίου.