Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020

Με Μπιτζή και Σελλή η Κορωνίδα Κοιλάδας κερδισε τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου με 2-1 και προκρίθηκε στον τελικό Κυπέλλου Αργολίδας.

Την πρόκρισή της στον τελικού του κυπέλλου Αργολίδας για τρίτη  φορά στην ιστορία της
πανηγυρίζει η Κορωνίδα Κοιλάδας αφού κέρδισε στο γήπεδό της τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου με σκορ 2-1.

Στο 13΄λεπτό διαγώνια μπαλιά του Σαμαρά στον Τριμπόνια ο οποίος σούταρε για να στείλει την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 14΄λεπτό μακρινό σουτ του Μπιτζή η μπάλα άουτ.
Στο 17΄λεπτό διαγώνιο σουτ του Σαμαρά η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.
Στο 21΄λεπτό κόρνερ του Bajer κεφαλιά του Τριμπόνια η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αλευρά.
Στο 39’ λεπτό δυνατό σουτ του Στ.Μπάζου η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.
Στο 46΄λεπτό δυνατό σουτ του Χατζόπουλου η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.
Στο 48΄λεπτό δυνατό σουτ του Γεωργίου η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.
Στο 56΄λεπτό κόρνερ του Σαμαρά από δεξιά , η μπάλα στο στο δεύτερο δοκάρι με τον Καμπιώτη να πιάνει γυριστό σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 58΄λεπτό σέντρα σουτ του Γεωργίου από αριστερά η μπάλα έφτασε στον Χατζόπουλο ο οποίος σούταρε για να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ ο Αλευράς.
Στο 66΄λεπτό ο Παπασταύρου εκτέλεσε φάουλ από αριστερά , κεφαλιά ο Στ.Μπάζος και η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.
Στο 69΄λεπτό ο Μπιτζής με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 1-0.
Στο 80΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Bajer η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 87΄λεπτό σέντρα από τους ποδοσφαιριστές του Φοίνικα   στην περιοχή εκεί η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μέγα με τον διαιτητή Μανούχο να δείχνει την άσπρη βούλα . Το πέναλτι εκτέλεσε ο Χατζόπουλος για να γίνει το 1-1.
Στο 91΄λεπτό το γήπεδο πήρε φωτιά όταν ο Σαμαράς εκτέλεσε κόρνερ , ο Τριμπόνιας έπιασε κεφαλιά με τον Χατζηφόρο να αποκρούει δύσκολα και στην επαναφορά ο Σελλής με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 2-1.

Άριστη η διαιτησία   του Βαγγέλη Μανούχου και των βοηθών του Λυκομήτρου και Μαυροκορδόπουλου.

Κορωνίδα Κοιλάδας (Θ.Τσιρόπουλος) : Αλευράς. Παπασταύρου, Στ.Μπάζος, Τζιέρης, Σελλής, Μέγας, (90΄Αμπντουχαραμάν), Τριμπόνιας, Σαμαράς, Μπιτζής, Παπαιωάννου , Καμπιώτης (80΄Ελένης).
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου (  Δημ.Κρεμμύδας) : Χατζηφόρος, Κωστόπουλος, Καπετανκωνσταντής, Λημνιάτης, Γεωργίου. Γκιάτης. Δημγκιόκα, Τριμπόνιας, Χατζόπουλος, Bajer, Σερμαγιάς.