Σάββατο 4 Ιανουαρίου 2020

Ποσειδώνας Διδύμων-Ποσειδώνας Πόρου 1-0

Ποδαρικό με το δεξί έκανε η ομάδα η Ποσειδώνα Διδύμων στην ανατολή του νέου χρόνου
αφού κέρδισε τον συνονόματό του Ποσειδώνα Πόρου με 1-0 για την 13η αγωνιστική της Α1 Αργολίδας.

Το μοναδικό γκολ πού έκρινε την σημερινή αναμέτρηση πέτυχε με ωραία ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή ο Α.Οψιμούλης στο 32΄λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 10΄ λεπτό δυνατό σουτ του Κέλλη έδιωξε εντυπωσιακά στο αριστερό του «γάμα» ο Βλάχος ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα (14΄)  δυνατό σουτ του Ι.Οψιμούλη μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι .   Στο 35΄λεπτό σέντρα του Μπροδήμα από δεξιά ο Κέλλης έπιασε αδύναμη κεφαλιά πού μπλόκαρε ο Βλάχος .
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν με κάποια μακρινά σουτ τα οποία έφευγαν απελπιστικά άουτ.

Ποσειδώνας Διδύμων (Β.Οψιμούλης) : Μαμουτάι, Μπροδήμας, ( 83΄Κοροντίνης), Μπάρδης.( 71΄Τρέσα),  Ι.Οψιμούλης, Τσίτσι, Αντ.Λαζάρου, Κέλλης, Αναρ.Λαζάρου, Σχοινάς, Α.Οψιμούλης,( 90΄Σωτ.Κονδύλης),  Κωτσαράς ( 92΄Ε.Προσύλης).
Ποσειδώνας Πόρου : Βλάχος, Μυσλίμ , Βετρσάνης, Dapi, Αναγνωστόπουλος, Ζώρας, Ρούσσος, Καρνέζης, Πάνου,( 46΄Στρατηγός),  Δειμέζης , Στάικος ( 80΄Βούρτσας).