Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Καταιγίδα από γκολ η Ερμιονίδα. Σκόρπισε την Θύελλα Πατρών με 7-0.

Πραγματική καταιγίδα από γκολ την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο Κρανιδίου από

την Ερμιονίδα όπου έκανε την ομάδα της Θύελλας Πατρών να παρακαλεί να τελειώσει ο εφιάλτης από τα γκολ που δεχόταν .

Ο Καρούτης , ο Ποζατζίδης και η παρέα του σκόρπισαν τους Πατρινούς στους επτά ανέμους με την τρελή απόδοση που είχαν
Στο 15΄λεπτό ο Καρούτης με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Εσκουρέδο άνοιξε το σκορ .
Στο 17΄λεπτό ο Τριμπόνιας με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0.
Στο 40΄λεπτό ο Καρούτης πέρασε τρείς αντιπάλους του με ένα κεραυνό έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Σουτζόγλου για να γίνει το 3-0.
Στο 50΄λεπτό σέντρα του Παναγόπουλου από δεξιά και ο Ποζατζίδης με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.
Στο 58΄λεπτό κεφαλιά του Ποζατζίδη απέκρουσε δύσκολα ο Σουτζόγλου και στην συνέχεια χτύπησε στο δοκάρι.
Στο 61’ λεπτό ο Κωτσιαρίδης με δυνατό σουτ από την γωνία της περιοχής  πέτυχε το 5-0,
Sτο 70’ ο Καρούτης πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ με δυνατό σούτ έξω από την μεγάλη περιοχή .και έκανε το 6-0.
Στο 73΄λεπτό ωραίος συνδυασμός Ποζατζίδη με τον Γουάτσον με τον τελευταίο να πλασάρει τον τερματοφύλακα της Θύελλας και να κάνει το τελικό 7-0.
 Συνθέσεις
Ερμιονίδα (Δ.Νόλης): Κύρου, Παναγόπουλος (57’ Μερκούρης), Βιρβίλης (75’ Μερτύρης), Κατσιαμπάς, Παπαεμμανουηλίδης, Καρούτης, Τριμπόνιας (69’ Γουάτσον), Μπαρμπέρος, Ποζατζίδης, Εσκουδέρο (70’ Κατσιαμήτας) Κωτσαρίδης.
Θύελλα Πατρών (Σ.Πεφάνης): Σουτζόγλου, Κατριβέσης, ( 76΄Κωνσταντινίδης), Αδαμόπουλος, Φούφουλας, Δασουράς, Μπούμπαλης, Βλασσόπουλος,( 46΄Παπαχριστόπουλος),  Κουνάβης, Ντίνος, Κ. Κωνσταντινίδης, Σκεπετάρης.