Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2019

Παναργειακός-Ποσειδώνας Διδύμων 4-1 σε φιλικό αγώνα.

Την ήττα με 4-1 γνώρισε ο Ποσειδώνας Διδύμων στο ΔΑΚ Αργους από τον Παναργειακό. Η
ομάδα του Ποσειδώνα είχε για άλλο έναν αγώνα βασικές ελλείψεις με πιο σημαντική αυτή του τερματοφύλακα αφού ο Γιάννης Αποστόλου είναι τραυματίας και στην θέση του επιστρατεύτηκε ο Λεών από τον Πορτοχελιακό.
Στο 10′ λεπτό σέντρα από αριστερά του Τζά, ο επερχόμενος Φουφούνης με πλασέ το 1-0
Στο 23′ Λεπτό  ο Φλώρος με αριστερό σουτ το 2-0, αφού δέχθηκε σέντρα από δεξιά του Φουφούνη.

Στο 30′ λεπτό  ο Φουφούνης απο δεξιά έφυγε γρήγορα, μπήκε στην περιοχή και με σουτ πέτυχε το 3-0.
Στο 53′ λεπτό δυνατό σουτ του Φουφούνη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 75′ λεπτό ο Κυριακόπουλος με αριστερό σουτ κι αφού η μπάλα βρήκε και το κάθετο δοκάρι κατέληξε στα δίχτυα, για το 4-0
Στο 90′ λεπτό ο Σχοινάς κέρδισε πέναλτι, το κτύπησε ο Κέλλης και μείωσε σε 4-1.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Τ.Κίκιλης): Λαμπρόπουλος, Β.Φλεβάρης, Β.Φλώρος, Φασούλης, Κοτσοβός, Εμεκα, Χρ.Φλεβάρης, Φουφούνης, Παντίσκος, Ταμπούρης, Τζας

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι : Κυριακόπουλος, Τσάκα, Μπακατσέλος, Μανιάτης, Βουρνάζος, Μποζιονέλος.

Ποσειδώνας Διδύμων  (Β.Οψιμούλης): Λεων, Μπροδήμας,Δεστές, Γ.Οψιμούλης,Μπινιάρης, Μπάρδης, Τσίτσης, Δημ. Προσύλης, Α.Οψιμούλης, Τρέσα, Σχοινάς

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι : Λαζάρου, Γκιονάι , Χρ. Προσίλης , Κέλλης, Σωτ. Κονδύλης . Αντ. Κονδύλης .