Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2019

Νίκη της Κορωνίδας Κοιλάδας (2-0) επί του Τροιζηνιακού και πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλλου Αργολίδας.

Νίκη της Κορωνίδας Κοιλάδας  (2-0) επί του Τροιζηνιακού  και πρόκριση στον επόμενο γύρο
του κυπέλλου Αργολίδας.
Στο 5′ λεπτό σουτ του Βασιλέρη μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Αλευρά.
Στο 10′ λεπτό σουτ του Τζιέρη απο δεξιά η μπάλα  πέρασε άουτ.
Στο 23΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμαρά η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Στο 26΄ λεπτό κεφαλιά του Μπιτζή μέσα από την περιοχή δεν ανησύχησε ο Κατσιαούνης.
Στο 27΄λεπτό σουτ του Ταλαμπέκου μπλόκαρε ο Αλευράς.
Στο 38′ λεπτό η Κορωνίδα άνοιξε  το σκορ. Ο Σαμαράς εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά και  ο Παπαϊωάννου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κατσαούνη.
Στο 42΄λεπτό σέντρα του  Κατσίγκρα από δεξιά κεφαλιά του  Σούχλα ο Αλευράς μπλόκαρε.
Στο 48΄λεπτό σουτ του Στ. Μπάζου απέκρουσε δύσκολα ο Κατσιαούνης.
Στο 63′ λεπτό η Κορωνίδα πέτυχε το 2-0 και στην ουσία σφράγισε την νίκη και πρόκριση με ένα γκολ που ξεκίνησε ύστερα από προσπάθεια και σούτ του Καμπιώτη που απέκρουσε δύσκολα ο Κατσιαούνης και στην επαναφορά ο Σελλής που καιροφυλακτούσε με νέο σουτ έκανε το 2-0.
Στο 72΄λεπτό σουτ του Μπάζου απέκρουσε ο Κατσιαούνης ενώ την ίδια τύχη είχε δύο λεπτά αργότερα σουτ του Καμπιώτη.
Ο Τροιζηνιακός θα μπορούσε να είχε πετύχει ένα γκολ και να μπει πάλι στο παιγνίδι όταν στο 80΄λεπτό σουτ του Σούχλα η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αλευρά.
Συνθέσεις
Κορωνίδα Κοιλάδας (Αθ.Τσιρόπουλος): Αλευράς-, Καρανάσιος , Παπασταύρου, Μπάζος ,Σελλής, Γιαννακόπουλος (85′ Ελένης),Τζιέρης, Παπαϊωάννου, Σαμαράς, Καμπιώτης, Μπιτζής.
Τροιζηνιακός (Ν.Φάσσιας): Κατσαούνης, Βλάχος, Δελαπόρτας, Καλύβας, Μπουρίκας, Κατσίγκρας (46′ Δρούγκας), Σούχλας, Σταματέλλος, Ταλαμπέκος (59′ Κατσέλη),Μικρός, Βασιλέρης.