Δευτέρα 5 Μαρτίου 2018

Κορωνίδα Κοιλάδας-Ασκληπιός Επιδαύρου 5-1.

Επιβλητική εμφάνιση έκανε την Κυριακή την Κυριακή το απόγευμα η Κορωνίδα Κοιλάδας
η οποία επικράτησε της αντίστοιχης του Ασκληπιού Επιδαύρου με σκορ 5-1. Οι «κυανόλευκοι» της Κορωνίδας είχαν ένα δαιμονισμένο πρώτο όπου και έπαιξαν καταπληκτικό ποδόσφαιρο πετυχαίνοντας  τέσσερα γκολ και χάνοντας άλλες τόσες ευκαιρίες.

Στο 2’ λεπτό  του Παπασταύρου από δεξιά ο Κέλλης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.  1-0.
Στο 5’ λεπτό  συνδυασμός Bajer ι Παπαταύρου, από δεξιά  ο Α.Οψιμούλης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε  το 2-0.
Στο 7’λεπτό  από σέντρα του Bajer από δεξιά  ο Γιαννακόπουλος με πλασέ πάνω στην κίνηση  πέτυχε το 3-0.
Στο 20’ λεπτό ο Bajer με πλασέ ύστερα από μπαλιά του Μέγα με πλασέ έκανε το 4-0.
Στο 32’ λεπτό λάθος συνεννόηση του Αλευρά με τον Γιαννακόπουλο ο Μάτζαρης έγινε κάτοχος της μπάλας και με πλασέ μείωσε σε 4-1.
Στο 39’ λεπτό σέντρα του Abourahamane από δεξιά ο  Σχοινάς με κεφαλιά έκανε το 5-1.
Στο 67 ΄λεπτό δυνατό σουτ του Α. Οψιμούλη η μπάλα αποκρούστηκε από το δοκάρι του Καλυβόπουλου.
Επίσης τρεις καλές ευκαιρίες με τον Σχοινά στο 55΄τον Α.Οψιμούλη στο 62΄ και τον Γιαννακόπουλο στο 81΄από σουτ η μπάλα κατέληξε άουτ.
Κορωνίδα Κοιλάδας  (Κώστας .Κλάδης): Αλευράς (76’ Μamoutaj)- Παπασταύρου, A.Οψιμούλης,   (69’ λ.τρ. Αλεξανδρής), Abourahamane , Ι.Οψιμούλης, Μέγας, Ι. Γιαννακόπουλος, Τσίτσι, Σχοινάς, (58’ Κωτσαράς), Κέλλης (58’ Κουτσαύτης), Bajer.
Ασκληπιός Επιδαύρου  (Ανδρέας Τόγιας): Καλυβόπουλος, Λαλιώτης (46’ Παύλου,  83’ λ.τρ. Μπινιάρης), Βαρβαρέσος, Μάτζαρης,  Μπάκας, Καπετανκωνσταντής, Μπαβέλας, Αχλαδιώτης ,  Νάτσης (46’ Πιτσάς), Δουβλής.