Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018

Ερμιονίδα-Κορωνίδα Κοιλάδας 2-1

Την πρόκρισή της στον τελικό του κυπέλλου Αργολίδας εξασφάλισε η Ερμιονίδα
αφού κέρδισε δύσκολα την Κορωνίδα Κοιλάδας με σκορ 2-1 και θα συναντήσει την ομάδα του Αργοναύτη Νέας Κίου. Και τα δύο γκολ της Ερμιονίδας μπήκαν στα τελευταία έξι λεπτά του αγώνα με τον αρχηγό της ομάδας Γιώργο Κιοσσέ και τον 17χρονο Γιώργο Βασιλέρη.
Στο 8΄λεπτό η Κορωνίδα άνοιξε το σκορ όταν ο Κέλλης εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή , έδιωξε δύσκολα στην δεξιά του γωνία ο Κυφωνίδης και ο Γιαννακόπουλος με πλασέ άνοιξε το σκορ.
Στο 11΄λεπτό σέντρα του Σαλταπίδα από αριστερά ο Γιαννακόπουλος έδιωξε επικίνδυνα σε κόρνερ.
Στο 35΄λεπτό ο Αλευράς έδιωξε δύσκολα φάουλ του Σαλταπίδα από δεξιά.
Στο 36΄λεπτό μπαλιά του a στον Σαλταπίδα μέσα στην περιοχή , πρόλαβαν και έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί της Κορωνίδας.
Στο 69΄λεπτό ο Μακρίδης βγήκε τετ α τετ με τον Αλευρά και έδιωξε ο τερματοφύλακας της Κορωνίδας σωτήρια.
Στο 84΄λεπτό ο Κιοσσές χτύπησε φάουλ έξω από την περιοχή , η μπάλα χτύπησε στο τείχος και κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 1-1.
Στο 86΄λεπτό σέντρα του Τριμπόνια από δεξιά ο Λαζάρου σούταρε για να διώξει ο Αλευράς.
Στο 90΄λεπτό ο Βασιλέρης  μετά από διώξιμο στην περιοχή της Ερμιονίδας  πήρε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου  και με με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1.
Στο 93΄λεπτό κόρνερ του Κέλλη από δεξιά κεφαλιά ο Αλευράς η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κυφωνίδη.
Ερμιονίδα ( Θ.Στάικος) : Κυφωνίδης, Κασαπίδης, Βασιλέρης, Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Σταθουλόπουλος, (68΄Πούφλης), Tresa,( 75΄Λαζάρου),  Παλαιοπάνος, Μακρίδης, Σαλταπίδας,( 46΄Κιοσσές)  Τριμπόνιας.( 90΄Βιρβίλης).
Κορωνίδα Κοιλάδας ( Κ.Κλάδης) :Αλευράς, Κωτσαράς,( 88΄λ.τρ. Αλεξανδρής),  Παπασταύρου, Ι.Οψιμούλης, Κουτσαύτης, ( 74΄λ.τρ Abourahamane) ,Μέγας, Γιαννακόπουλος, Τσίτσι, Σχοινάς, Κέλλης, Bajer.( 80΄Kala).