Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2017

Με σκόρερ τον Γιώργο Αποστολίδη ο Κισσαμικός 1-1 τον Ολυμπιακό.

Ο δημιουργός του γκόλ Βρεττός και ο εκτελεστής Γιώργος Αποστολίδης

Ένας πρώην ποδοσφαιριστής της Ένωσης Ερμιονίδας και πρώτος σκόρερ
της την περσινή περίοδο ο Γιώργος Αποστολίδης ήταν ο σκόρερ του Κισσαμικού στον αγώνα της Τετάρτης κόντρα στον Ολυμπιακό για το 1-1 για το κύπελλο Ελλάδας .

Στο 68΄λεπτό εξαιρετική μπαλιά του Βρεττού ο Αποστολίδης "πατάει" περιοχή και με σουτ σκοράρει (1-1).
Η ομάδα του Ολυμπιακού είχε προηγηθεί στο 29΄λεπτό όταν σέντρα του Μπεν κεφαλιά του Ζιλε ο Τζούρτζεβιτς με πλασέ κάνει το 0-1.
ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης, Σερβιλάκης, Γκίνη, Μεγαρίτης, Αποστολίδης, Βρεττός (84' Μπατσάνιν), Χαλκιαδάκης (73' Ντάγκρας), Νικόλτσης (61' Τασιούλης).
Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Φιγκέιρας, Ένγκελς, Νικολάου, Λάμπρου (75' Σισέ), Ζιλέ, Μάρτινς, Ανδρούτσος (79' Μάριν), Καρσελά, Μπεν, Τζούρτζεβιτς.