Κυριακή 2 Απριλίου 2017

Μαύρισαν την επιστροφή της Ερμιονίδας στο γήπεδο τους οι "Λύκοι". Δάγκωσαν τρείς φορές τους γηπεδούχους.

Ποδαρικό με το αριστερό έκανε η Ερμιονίδα στο
ανακαινισμένο γήπεδο της αφού έχασε δίκαια από την ομάδα του Παναργειακού με σκορ. 3-0.
4΄λεπτό . Ωραία ατομική ενέργεια του Παπαουτσή από δεξιά πού μπήκε στην περιοχή και κεραυνοβόλησε τον Πονηρό για να γίνει το 0-1.
10΄λεπτό .Ο Παναγιωτόπουλος με καρφωτή κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή του Πονηρού έκανε το 0-2. Είχε προηγηθεί εκτέλεση φάουλ του Παπουτσή από δεξιά.
11΄λεπτό : Δυνατό σουτ του Σκεντεράι από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλόκαρε ο Τσέλιος.
13΄λεπτό : Σουτ του Παναγιωτόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Πονηρός.
21΄λεπτό : Σουτ του Κιοσσέ έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και η μπάλα έφυγε ελάχιστα από το αριστερό δοκάρι κόρνερ. Το εκτέλεσε από αριστερά ο Αποστολίδης στον Σελμανάι πού έπιασε γυριστό σουτ στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
31΄λεπτό : Ο Αποστολίδης εκτελεί με το αριστερό απευθείας εκτέλεση φάουλ και ο Τσέλιος διώχνει στο «Γ» σε κόρνερ.
44΄λεπτό : Δυνατό σουτ του Αποστολίδη έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα στην αριστερή του γωνία ο Τσέλιος.
55΄λεπτό : Σέντρα Σελμανάι από δεξιά ο Νώτης πλάσαρε πάνω στην κίνηση μέσα από την περιοχή και ο Τσέλιος έδιωξε δύσκολα.
63΄λεπτό. Σέντρα του Παλαιοπάνου από αριστερά , κεφαλιά του Τσόφλιου από το σημείο του πέναλτι έδιωξε εκπληκτικά σε κόρνερ ο Τσέλιος.
75΄λεπτό : Σουτ του Ραχήμ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πονηρού.
80΄λεπτό : Ο Ραχήμ με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Πονηρού κάνοντας το τελικό 0-3.

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Πονηρός, Παναγιώτου, Σαμαράς,( 73΄Σαλταπίδας),  Τζιέρης, Νώτης, Κιοσές, Σκεντεράι, Παλαιοπάνος, Τριμπόνιας, ( 46΄Τσόφλιος) Αποστολίδης, Σελμανάι.( 90΄Καραλής).
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Τσέλιος, Καστρίτης, Ραχήμ, Σιάτρας, Στασινόπουλος, Κουρούμα, ( 83΄Φίλης), Παπουτσής, Καλύβας, Καρέλης,( 84΄Κατσίρης),  Καλογέρης, ( λ.τρ 65΄Βιδάλης).Παναγιωτόπουλος.