Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2016

Α.Ο.Ακράτας-Α.Ο.Ερμιονίδας 75-64

Χωρίς τον Γιώργο Διαμαντόπουλο πού
ήταν ταραυματίας από τον αγώνα με τον Ικαρο  στην αποστολή της ο Α.Ο.Ερμιονίδας έχασε στην Ακράτα από την τοπική ομάδα με σκορ 75-64.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Ερμιονίδας ήταν πολύ κακή στην άμυνα με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ισορρόπησε και με συνεχείς επιθέσεις πλησίασε το σκορ όμως δεν τα κατάφερε.
Δεκάλεπτα: 24-15, 48-33, 56-51, 75-64 Διαιτητές: Γιακείμη, Σκαλτσής Ακράτα (Ζίζηλας): Λάππας 20 (4), Λάφης 2, Ολύμπιος, Κατωπόδης 4, Οικονομόπουλος 8 (2), Γ. Μανταλβάνος, Μπιτσάκος 3 (1), Κ. Μανταλβάνος 4, Μαλλής 3 (1), Σακελλαρίου 5 (1), Βεσκούκης 26 (5), Πολύδωρας.
Ερμιόνη (Α Καλαϊτζάκης-Ι.Σκορδής ): Ευστρατίου Πετ. 4, Αγγελής 9 (2), Θωμάς 10 (1), Μαναριώτης 2, Γκολέμης 6, Βανδώρος 9 (1), Δεβελέκος, Κορίζης 8, Ευστρατίου Π. 14, Τζουμάκας, Γιαννακόπουλος 2, Πουλής.