Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016

Παναργειακός-Ερμιονίδα 3-1

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Ένωση Ερμιονίδας
στο Αργος από τον Παναργειακό με 3-1 στα πλαίσια του κυπέλλου της Γ΄ Εθνικής. Ο Θανάσης Στάικος έδωσε την ευκαιρία να αγωνιστούν σε ποδοσφαιριστές οι οποίοι δεν είχαν λεπτά συμμετοχής σε αγώνες πρωταθλήματος να δεί σε ποια κατάσταση βρίσκονται.
Το σκορ άνοιξε η Ερμιονίδα στο 35΄λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αποστολίδη. Ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά  του Φωκαίδη ύστερα από σέντρα του Καρέλλη.  Στο 58΄λεπτό ο Πούτσι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-1. Στο 74΄λεπτό ο Πολιανίδης έκανε το 3-1.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Σαχσανίδης, Πολιανίδης, Μηλιώτης, Σιάτρας, Γκάβριτς, Πούτση, Αγγελόπουλος (71’ Φλεβάρης), Χαρίτος, Ανδριόπουλος, Καρέλης (71’ Κυριακόπουλος), Φωκαϊδης (76’ Φασούλης)
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Στεφανίδης, Παναγιώτου, Καραλής (84’ λόγω τρ. Σελμανάι), Τζιέρης, Χατζηαποστόλου, Κιοσές, Παλαιοπάνος, Μπούρας (57’ Σκεντεράι), Τσόφλιος, Αποστολίδης, Τριμπόνιας