Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016

Πανασιναικός-Ποσειδώνας Διδύμων 2-0.

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Ποσειδώνας Διδύμων στο Δρέπανο
με αντίπαλο τον Πανασιναικό στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α1 Αργολίδας.Μία ήττα πού φέρνει και πάλι την ομάδα των Διδύμων στην προτελευταία θέση  αλλά και σε μειονεκτική θέση σε περίπτωση ισοβαθμίας αφού οι γηπεδούχοι μετράνε δύο νίκες.
Στο 14’ λεπτό μπαλιά του Μούγιου στον Σχοινά πού έφυγε από δεξιά  ντρίπλαρε τον Ψύχο όμως το σουτ πού έκανε ήταν απελπιστικά άστοχο. Στο 17΄λεπτό μπαλιά του Λάπατα στον Σμιρνιωτάκη όμως τον πρόλαβε την τελευταία στιγμή και απέκρουσε με τα πόδια ο Πνευματικός.  Στο 22’ λεπτό εκπληκτική απόκρουση του Τσακάλη σε κόρνερ ύστερα από σουτ του Σχοινά έξω από την περιοχή. Στο 24΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάπατα η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Πνευματικού. Στο 28’ λεπτό ο Λάπατας εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά κεφαλιά του Ταμπάκη η μπάλα πήρε ύψος έφτασε μετά από κεφαλιές του Κοτσοβού και Αντωνόπουλου στον Φουρνάρο ο οποίος με αδύναμο αριστερό πλασέ δεν μπόρεσε να σκοράρει αφού μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Πνευματικός. Στο 40’λεπτό  ο Λάπατας μπήκε από αριστερά και ανατράπηκε από τον Μούγιο. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ψύχος ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 42’ ο Σχοινάς με τον Αντωνόπουλο θα παίξουν εκπληκτικά το 1-2 από το κέντρο του γηπέδου με τον τελευταίο να είναι ο τελικός αποδέκτης όμως το αριστερό πλασέ πού έκανε μπλόκαρε ο Τσακάλης. Στο 46’ λεπτό μπαλιά του Temelcov  στον Καββεζό ο οποίος έβγαλε ωραία σέντρα από αριστερά  στο δεύτερο δοκάρι και ο Φουρνάρος με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 65’ λεπτό σουτ του Παπαδημητρίου από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πνευματικού. Στο 67’ λεπτό μπαλιά του  Σμυρνιωτάκης  στον Παπαδημητρίου, πού σούταρε για να διώξει σωτήρια σε κόρνερ ο Πνευματικός. Στο 75’ λεπτό μπαλιά του Λάπατα από αριστερά στον Καζά πού σούταρε για να περάσει η μπάλα ελάχιστα από το αριστερό δοκάρι του Πνευματικού άουτ. Στο 86΄λεπτό εκπληκτική μπαλιά του Κωστόπουλου από δεξιά στον Toppali ο οποίος μόνος του σούταρε για να διώξει σωτήρια σε κόρνερ ο Πνευματικός.
Πανασιναϊκός (Π.Κοντός ): Τσακάλης, Κωστόπουλος, Καββεζός, Ψύχος, Ταμπάκης, Μπέλμπα, Παπαδημητρίου (70’ Καζάς),
Temelcov (89’ Παπασαραντόπουλος), Φουρνάρος (83’ Toppali) , Λάπατας, Σμυρνιωτάκης

Ποσειδώνας Διδύμων (Θ.Μαλτέζος ): Πνευματικός, Μπροδήμας, Μπάρδης, Μούγιος, Σ. Κονδύλης ,
Tressa, Δήμιζας (6’ λ.τρ. Κοτσοβός 57’ Σκαρπινάκης), Προσίλης, Σχοινάς, Αντωνόπουλος (78’ Α.Κονδύλης), Gjonai.